Chemik Police już w półfinale. Mistrzynie czekają na rywala

Tauron Liga / Emilia Rybińska
Grupa Azoty Chemik Police awansował do półfinału rozgrywek Tauron Ligi. Wygrał w drugim meczu ćwierćfinałowym z Grot Budowlanymi Łódź 3:0 i czeka na rywala w następnej fazie tegorocznych play off.

Rywalizacja po sezonie zasadniczym w ćwierćfinałach odbywa się do dwóch zwycięstw. Grupa Azoty Chemik rozpoczął walkę w fazie play off od spotkań z Grot Budowlanymi Łódź. Ta ekipa czterokrotnie w tym sezonie walczyła już z policzankami, na różnych frontach, i bilans spotkań wyszedł na remis 2-2. W decydujących meczach play off górą i to zdecydowanie był już jednak wciąż panujący mistrz Polski z Polic.

W pierwszym meczu Chemik na własnym parkiecie wygrał 3:1. Z kolei w rewanżu w Łodzi był jeszcze bardziej skoncentrowany i nie dał sobie wyrwać ani jednego seta. W pierwszej partii przyjezdne zaczęły od prowadzenia 7:2 i mimo tego, że Budowlani zmniejszyły mocno stratę, to ostatecznie Chemik wygrał dość bezpiecznie do 21. Najbardziej wyrównana była chyba druga partia niedzielnego starcia, choć i tu Chemik dość wysoko prowadził. Końcówka była jednak zacięta, a po stronie policzanek błyszczała Jovana Brakocevic-Canzian, która zapewniła zwycięstwo w tym secie. Serbka w całym spotkaniu zdobyła aż 28 punków.

W trzecim secie walka do pewnego czasu toczyła się punkt za punkt, aż do momentu, gdy Chemik odskoczył. Gospodynie na chwilę wróciły do gry, ale to policzanki zapisały na swoim koncie trzecią partię, wygrały i awansowały do półfinału. MVP spotkania uznano Martynę Grajber, która zaliczyła 92 procent pozytywnego przyjęcia.

Cały Chemik wykręcił w tym elemencie 57 procent, wynik znacznie lepszy od rywalek (37 procent). Policzanki ponownie zaimponowały w bloku (18 punktów). W dwóch meczach ćwierćfinałowych zdobyły tym elementem 37 punktów.

Teraz zespół trenera Ferhata Akbasa czeka na rywala w półfinale. Zostanie on wyłoniony dziś po trzecim meczu E. Leclerc Radomki z DPD IŁ Capital Legionovią Legionowo.

Grot Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)
Chemik: Brakocević-Canzian (28), Strantzali (12), Kąkolewska (9), Baijens (6), Grajber (3), Kowalewska (1), Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk (1), Łukasik (1).

Pozostałe pary ćwierćfinałowe: Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:1 i 3:0, E. Leclrec Moya Radomka Radom - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 1:3 i 3:1 (wtorek trzeci mecz, godz. 17.30), ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (w poniedziałek wieczorem odbył się drugi mecz).