Chemik "podziękował" Muszyniance za przysługę i rozbił ją 3:0

Chemik "podziękował" Muszyniance za przysługę rozbijając rywalki 3:0.
Chemik "podziękował" Muszyniance za przysługę rozbijając rywalki 3:0. Andrzej Szkocki
Chemik Police pokonał 3:0 na wyjeździe Muszyniankę Muszyna w meczu 12. kolejki Orlen Ligi. MVP spotkania została wybrana Jelena Blagojević, który do tej pory w tym sezonie raczej nie błyszczała w zespole mistrza Polski. Kontuzji doznała jedna z czołowych siatkarek Chemika.

Chemik był bardzo zmotywowany, aby pewnie wygrać w sobotnim meczu. Po pierwsze w czwartek przegrał po raz pierwszy od lutego i to na dodatek bardzo ważne spotkanie w Lidze Mistrzyń. Po drugie klub z Polic bardzo zabiegał, aby mecz z Muszynianką przełożyć choćby o jeden dzień. Chodziło o zregenerowanie sił po wymagającym pojedynku z ekipą z Modeny. Klub z Muszyny jednak nie zgodził się na przełożenie spotkania z niezrozumiałych względów. Dlatego Chemik "podziękował" za przysługę rozbijając rywalki 3:0.

Zwłaszcza rezultat pierwszego seta pokazuje, że mistrzynie Polski były niezwykle zdeterminowane. Chemik wygrał pierwszą partię aż 25:9!

Policzanki bombardowały rywalki zagrywką. W całym meczu zanotowały osiem asów serwisowych. Połowa była autorstwa Izabeli Bełcik. Zawodniczki Muszynianki miały problem z odbiorem i sensownym rozegraniem akcji. Stąd 25:16 w kolejnym secie.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim gospodynie prowadziły już nawet 9:4. W tym momencie pierwszy czas w tym spotkaniu wziął Jakub Głuszak, trener Chemika. Nie przyniosło to efektów (13:7), dopiero wzięta po chwili kolejna przerwa pozwoliła przyjezdnym doprowadzić do remisu, a w końcówce pewnie wyjście na prowadzenie.

Niestety, jest też zła wiadomość dla kibiców Chemika. Kolejnej w tym sezonie kontuzji nogi doznała Anna Werblińska. Na razie nie wiadomo, co dokładnie stało się siatkarce i jak długo może potrwać jej ewentualna przerwa w treningach.

Muszynianka Muszyna - Chemik Police 0:3 (9:25, 16:25,20:25)

Chemik: Werblińska, Bełcik, Veljković, Gajgał-Anioł, Montano, Blagojević, Zenik (libero) oraz Bednarek-Kasza