Chemik - KSZO 3:0. Debiut marzenie Jakuba Głuszaka

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Wołosz
Siatkarki Chemika Police zareagowały pozytywnie na zmianę trenera. Pod wodzą Jakuba Głuszaka rozgromiły 3:0 KSZO Ostrowiec.

Musiałby zdarzyć się kataklizm, by KSZO Ostrowiec zagroziło realnie siatkarkom Chemika na ich terenie. Jeszcze nigdy w historii nie wygrały z policzankami seta, a co dopiero meczu. Statystyki zostały dodatkowo wyśrubowane w sobotę.

Chemik wygrał 3:0 po nieco ponad godzinie walki. Emocje były głównie w drugim secie. To fragment, w którym przyjezdne zdążyły już zaaklimatyzować się w Szczecinie, ale nie zdążyły jeszcze podłamać się wynikiem. Mistrzynie Polski odskoczyły dopiero od stanu 18:17 i zatriumfowały 25:22.

W trzecim secie trener Jakub Głuszak przemieszał siatkarki w szóstce. Wszystkie zdrowe i gotowe do grania miały szansę zaprezentować się. Najmniejsze pole manewru było na przyjęciu i właśnie specjalistka w tym elemencie Aleksandra Jagieło została wybrana MVP.

3:0, a taki wynik oznacza, że Głuszak rozpoczyna nowy etap od sukcesu, a cała drużyna pozostała na szczycie tabeli i poprawiła sobie samopoczucie po niepowodzeniach.

Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:12, 25:22, 25:16)