Chemik Police zwolnił trenera Giuseppe Cuccariniego!

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Zarząd klubu poinformował, że Giuseppe Cuccarini nie będzie dłużej trenować siatkarek Chemika Police. Znany jest jego następca.

Zwolnienie Włocha to konsekwencja porażki 0:6 z Fenerbahce Grundig Stambuł w dwumeczu o awans do najlepszej siódemki Ligi Mistrzyń.

Chemik Police chciał zaatakować strefę medalową w Europie, tymczasem podobnie jak w poprzednim sezonie, wygrywał mecze oraz sety wyłącznie w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Na dodatek policzanki grały po przerwie noworocznej nierówno również w Orlen Lidze. Są liderkami, ale nie mają jeszcze zagwarantowanego zwycięstwa w sezonie zasadniczym.

Obowiązki Cuccariniego przejmie jego dotychczasowy asystent Jakub Głuszak. Drugim szkoleniowcem zostanie Jakub Krebok, a reszta członków sztabu pozostanie na swoich stanowiskach.

- Trener Głuszak pracował w kilku klubach ekstraklasy i reprezentacji Polski. W Chemiku jest od poprzedniego sezonu. Jestem przekonana, że pod jego wodzą zrealizujemy nasze cele, czyli zdobycie mistrzostwa i Pucharu Polski – powiedziała Joanna Żurowska, prezes klubu.

Głuszak zadebiutuje w nowej roli w sobotę. Przeciwnikiem policzanek będzie outsider Orlen Ligi – KSZO Ostrowiec. Będzie to idealny rywal, by poprawić sobie samopoczucie po dwóch porażkach 0:3. Taki dublet nie przydarzył się Chemiczkom od dawna.