MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa drogi ekspresowej S6. Odcinek Bożepole Wielkie - Obwodnica Trójmiasta na zdjęciach z drona

OPRAC.:
Krzysztof Głowinkowski
Krzysztof Głowinkowski
Budowa drogi S6 przynosi liczne korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców w tych regionach. Przede wszystkim, nowoczesna infrastruktura drogowa umożliwia szybsze i bardziej efektywne przemieszczanie się między miastami i regionami, co sprzyja rozwojowi gospodarczemu.
Budowa drogi S6 przynosi liczne korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców w tych regionach. Przede wszystkim, nowoczesna infrastruktura drogowa umożliwia szybsze i bardziej efektywne przemieszczanie się między miastami i regionami, co sprzyja rozwojowi gospodarczemu. GDDKiA
Na najnowszych zdjęciach opublikowanych przez GDDKiA możemy zobaczyć, jak prezentuje się ekspresowa szóstka na odcinku Bożepole Wielkie - Obwodnica Trójmiasta. Jak wygląda postęp prac na innych budowanych odcinkach s6?

Co na budowie odcinka od Trasy Kaszubskiej do obwodnicy Lęborka?

Budowa S6 w toku. Odcinek od Bożegopola Wielkiego do Lęborka i Leśnic buduje Budimex.

Ekspresowa S6 z drona. Zobacz z góry odcinek od Trasy Kaszub...

Budowany odcinek ekspresówki rozpoczyna się od istniejącego węzła w Bożympolu Wielkim, który zgodnie z planami zostanie rozbudowany. Następnie droga biegnie miejscami wzdłuż linii kolejowej 202 i przecina zalesiony teren oraz zabudowania. Na wysokości Mostów skręca na południe, aby ominąć Lębork i zakończyć się na wysokości Leśnic.

Budowany fragment to jeden z dłuższych realizacyjnie odcinków. Budimex, czyli główny wykonawca do wybudowania ma 22 kilometry nowej drogi. Co więcej, w ramach zadania przewidziano też m.in. powstanie 17 dużych obiektów inżynierskich. Jest też 11 mniejszych obiektów. Według założeń również drogi przecinające przyszłą ekspresówkę zostaną przebudowane, a cała trasa zyska infrastrukturę służącą ochronie środowiska jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, czy system odwodnienia. Koszt to 718,6 mln zł.

Przypomnijmy, że pierwsze pojazdy powinny pojechać nową drogą w 2025 r. Trasa będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i z pasem awaryjnego postoju. Budimex wybuduje też węzły: Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce. Powiększy się też istniejący węzeł w Bożympolu Wielkim.

Równolegle w realizacji jest inny fragment przyszłej S6. Około 23-kilometrowy odcinek od obwodnicy Słupska do Sławna buduje firma Stecol. Koszt w tym przypadku to 701 mln zł. W ubiegłym tygodniu wojewoda pomorski wydał też Zgodę na Realizacji Inwestycji Drogowej dla drugiej nitki słupskiej obwodnicy. W praktyce prace mogą się już rozpocząć. Prace rozpoczęły się też na istniejącej obwodnicy Słupska, gdzie między węzłami pojawi się druga nitka "szóstki", a nad Słupią zawiśnie drugi most.

Bezpieczniej, płynniej i szybciej. Trwa rozbudowa obwodnicy Słupska

Wykonawca jest Strabag, który inwestycję wycenił na 128 mln zł.

Bezpieczniej, płynniej i szybciej. Trwa rozbudowa obwodnicy Słupska

Nowy most nad Słupią i brakująca jezdnia między węzłami. Postępują prace przy rozbudowie obwodnicy. GDDKiA zapewnia, że roboty idą zgodnie z harmonogramem.

Prace związane z rozbudową obwodnicy Słupska są mocno zaangażowane. Tak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Widać to też na miejscu. Zakończono już palowania na trzech obiektach mostowych, w tym, na najważniejszym, czyli nowym moście nad Słupią. Za chwilę zaczną się prace związane z przygotowaniem podpór, a w realizacji są testy wytrzymałościowe tego, co do tej pory wykonano.

Wzdłuż trasy toczą się prace ziemne, a ciężki sprzęt pracuje też na przyszłym Miejscu Obsługi Podróżnych Północ. Mowa o sporym terenie między węzłami Głobino i Łosino, gdzie obok instalacji dla podróżnych stanie infrastruktura stworzona do ważenia i kontroli pojazdów przez Inspekcję Transportu Drogowego.

S6 od Słupska do Sławna. Trwa budowa ekspresówki

Prace przy budowie drogi S6 między Słupskiem a Sławnem w toku. Po wycinkach realizowane są roboty ziemne. Na zdjęciach z powietrza udostępnionych przez wykonawcę widać przebieg przyszłej ekspresówki.

Prace na odcinku S6 od Słupska do Sławna w toku. Wykonawca na zrealizowanie kontraktu ma czas do 17 października 2025 rok

S6 od Słupska do Sławna. Trwa budowa ekspresówki [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Budowa drogi ekspresowej S6. Odcinek Bożepole Wielkie - Obwodnica Trójmiasta na zdjęciach z drona - Głos Pomorza

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński