Brązowy medal Patryka Dobka na Uniwersjadzie w Neapolu

jakub lisowski
Patryk Dobek
Patryk Dobek Pawel Relikowski / Polska Press
Lekkoatletyka. Patryk Dobek (MKL Szczecin) zdobył brązowy medal 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu.

Student Uniwersytetu Szczecińskiego z drugim czasem awansował do biegu finałowego na dystansie 400 m przez płotki. W decydującym biegu zajął trzecie miejsce (z czasem 48,99 sekundy), za Alisonem Santosem z Brazylii (48,57) i Sokwakhaną Zazinim (RPA) 48,73.

To trzeci medal studentów z Pomorza Zachodniego wywalczony podczas uniwersjady w Neapolu. Wcześniej brąz w pływaniu na 800 m wywalczył Filip Zaborowski (MKP Szczecin), a w środę złoto w biegu na 1500 m zdobył Michał Rozmys (Barnim Goleniów). - Sukces Michała bardzo mnie zmotywował, bo jesteśmy z tej samej uczelni i mieszkaliśmy w tym samym pokoju - mówił Patryk Dobek.

Szczecinianin będzie teraz szykował się do występu w jesiennych mistrzostwach świata w Doha.