Bramki byłych napastników Pogoni Szczecin w europejskich ligach

Adam Buksa
Adam Buksa Antalyaspor Twitter
Adam Buksa zdobył pierwszego bramki dla Antalyasporu, ale jego zespół przegrał mecz z Fenerbahce. Z formą z kadry wrócił Adrian Benedyczak.

Buksa jest wypożyczony na rok do tureckiego klubu. Ma odbudować formę po ubiegłorocznej kontuzji. Jak jest zdrowy to gra w podstawowym składzie, a w niedzielę strzelał gola na 1:0 i na 2:2. W 80. minucie bramkę strzelił Sebastian Szymański i Fenerbahce wygrało 3:2.

Jakub Piotrowski wciąż jest podstawowym pomocnikiem Ludogorets Razgrad i sobotnim meczu z Botev Płowdiw (2:2) zdobył jedną z bramek, drugą w sezonie. Jego zespół jest na 5. miejscu w tabeli i wkrótce rozpocznie rywalizację w Lidze Konferencji.

Sebastian Kowalczyk po dwóch występach w podstawowym składzie Houston Dynamo był rezerwowym w meczu z St. Louis City (1:1). Wszedł na boisko na kilka minut.

Kacper Kozłowski zaliczył tylko 9 minut w meczu Vitesse Arnhem (jest tam wypożyczony) z RKC Waalwijk. Jego drużyna przegrała 0:2. Kozłowski pierwszy raz w sezonie był zmiennikiem, co mogło być wynikiem infekcji, z którą walczył podczas zgrupowania kadry narodowej.

W II lidze holenderskiej gra Kacper Kostorz, który w weekend zdobył 2 bramki dla FC Den Bosch.

Sebastian Walukiewicz zagrał drugi mecz w podstawowym składzie Empoli, ale grał do przerwy w meczu z Romą. Drużyna Walukiewicza w meczu 4. kolejki Serie A przegrała 0:7, a były stoper Pogoni sprokurował m.in. pierwszego karnego.

W Serie A nadal nie zagrał Marcin Listkowski. Reprezentuje Lecce, podobnie jak Pontus Almqvist. Listkowski po raz pierwszy był w kadrze na mecz z Monzą. Almqvist grał do 78. minuty.

W Serie B występuje Adrian Benedyczak. Napastnik też był powołany do kadry na ostatnie mecze, ale – podobnie jak Kozłowski – nie zagrał. Wrócił do Parmy i zdobył dwie bramki w meczu z Catanzaro. Parma awansowała na pozycję lidera, a Benedyczak ma już 4 bramki na koncie.