Bolesne lądowanie Polaków w Kazachstanie. Portowcy nie pomogli

Sz
Andrzej Szkocki
Oparta na futsalistach Pogoni '04 Szczecin reprezentacja Polski przegrała 0:7 z Kazachstanem i nie wystąpi na mistrzostwach świata.

Dwumecz o awans na mistrzostwa świata w Kolumbii rozpoczął się w Szczecinie. Ten pojedynek będzie zapamiętany jako kamień milowy, ponieważ Polska zremisowała 1:1 z trzecią siłą Europy.

Polacy lecieli na rewanż do Kazachstanu z nadziejami na historyczny awans. Błyskawicznie zostali sprowadzeni na ziemię. Nie minęły dwie minuty, a Higuita już zdobył gola dla gospodarzy potężnym strzałem z dystansu.

Przewaga techniczna Kazachstanu była ewidentna, a każda następna bramka podcinała skrzydła biało-czerwonym. Do przerwy rywale Polaków prowadzili 5:0 i widać było, że odrobili zadanie domowe ze Szczecina.

Drużyna Andrzeja Biangi nie miała już wiele do stracenia i szukała jakiegoś pozytywnego akcentu. W pierwszym meczu zdobyła gola w ostatniej minucie. W Ałmatach nie udało się nawet to. Skończyło się pogromem 7:0 i na mundialu zagrają Kazachowie.

Najwięcej futsalistów do reprezentacji powołano z Pogoni '04 Szczecin. Michał Kubik wyszedł w podstawowym składzie, Dominik Solecki pojawiał się z ławki, a Mateusz Jakubiak był głębokim rezerwowym, ale również zameldował się na boisku.

Kazachstan - Polska 7:0 (5:0)