MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bliźniak stawia na jakość i różnorodność

Wojciech Frelichowski
Kontakt: Bliźniak, Słupsk, ul. Leszczyńskiego 10D, tel. 59 841 79 00, e-mail: biuro@blizniak.com
Kontakt: Bliźniak, Słupsk, ul. Leszczyńskiego 10D, tel. 59 841 79 00, e-mail: [email protected] Bliźniak
O sile ekonomicznej regionu stanowią nie tylko wielkie inwestycje i duże projekty gospodarcze. To także mniejsze firmy, które mają opinię rzetelnych partnerów w biznesie i od wielu lat cieszą się zaufaniem. Takim przedsiębiorstwem jest firma Bliźniak ze Słupska, która z powodzeniem działa od niemal 18 lat.

Firma Bliźniak zajmuje się produkcją i montażem osłon montowanych wewnątrz i na zewnątrz domów. Wśród tych pierwszych są żaluzje plisowane, żaluzje poziome, żaluzje dzień i noc, żaluzje pionowe (verticale), rolety materiałowe. Asortyment osłon zewnętrznych to przede wszystkim rolety elewacyjne, rolety podtynkowe i nadokienne, żaluzje fasadowe, rolety typu Screen, a także markizy i pergole.

Firma istnieje od niemal 18 lat i dała się poznać, jako solidny i wiarygodny partner. Geneza powstania nazwy przedsiębiorstwa jest prosta: założyło go dwóch braci bliźniaków - Marek i Ryszard Polonis, i stąd nazwa firmy.

Jak w przypadku wielu firm początki były skromne. Żaluzje były składane w garażu. Obecnie Bliźniak zajmuje cztery hale w obiektach przy ul. Leszczyńskiego 10. To właśnie tam powstają wspomniane produkty.

- Do produkcji wykorzystujemy materiały wysokiej jakości, na przykład aluminiowe elementy niemieckiej firmy Heroal. Jakość jest naszym priorytetem, bo w ten sposób zdobywa się zaufanie klientów - mówi Marek Polonis.

Drugim wyróżnikiem firmy Bliźniak, są krótkie terminy realizacji zamówienia. Od chwili złożenia zlecenia do jego realizacji u klienta mija zazwyczaj siedem dni. Bliźniak może się poszczycić śladową liczbą reklamacji. - Produkty wykonywane z dobrych materiałów oraz solidne wykonawstwo są po prostu opłacalne. Stąd nikła liczba reklamacji - podkreśla Marek Polonis.

Laikowi mogłoby się wydawać, że produkcja i montaż żaluzji lub rolet to nieskomplikowana praca. Tak to wygląda z pozoru. Od skrupulatnego pomiaru okien lub miejsc, gdzie mają być zainstalowane takie elementy, zależy precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów. Wszystko musi idealnie pasować oraz oczywiście działać. I to przez wiele lat.

- Dlatego wykonujemy nasze produkty z elementów wysokiej jakości, bo to daje gwarancję, że materiał nie ulegnie szybkiemu zużyciu. Nawet po 10 latach żaluzja musi mieć ten sam kolor - tłumaczy Marek Polonis.

Żaluzje i rolety najczęściej kojarzą się ochroną przed promieniowaniem słonecznym. Tymczasem rolety zewnętrzne stanowią także bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Jak w każdej branży, także wśród osłon okiennych co rusz pojawiają się nowości. Jedną z nich są rolety zewnętrzne Screen. Są one wykonane z włókien szklanych powlekanych PCV i doskonale filtrują i odbijają promieniowanie cieplne, a także światło słoneczne. Poprzez zastosowanie w materiałach oczek o różnej gęstości roleta może być mniej lub bardziej przezierna lub przy braku perforacji całkowicie zaciemniająca. Zaletą tych rolet jest to, że od zewnątrz skutecznie zasłaniają widok przez okno do pomieszczenia, podczas gdy w środku widać co dzieje na zewnątrz. Rolety Screen są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Obecnie żaluzje i rolety mogą być całkowicie zautomatyzowane. Dzięki specjalnym siłownikom i elektronice osłony mogą być sterowane pilotem, na podobnej zasadzie, jak obsługa telewizora. To nie wszystko. Te urządzenia można zaprogramować, aby zasłaniały lub odsłaniały okna o ustalonej godzinie. Można nimi również sterować z poziomu smartfona lub tabletu. Wystarczy, aby dom, biuro lub inne pomieszczenie było w zasięgu internetu.

System można też wyposażyć w specjalne czujniki, które będą je chronić przed nagłymi załamaniami pogody. Np. jeśli czujnik wiatru stwierdzi, że jego prędkość jest zbyt duża automatycznie zwinie markizę lub pergolę.

Firma Bliźniak cały czas doskonali i unowocześnia swoje produkty. Poza siecią handlową w Polsce ma również swoich przedstawicieli zagranicą: w Niemczech, Skandynawii, Francji, we Włoszech.

Firma angażuje się również w inne działania. Jest m.in. sponsorem młodzieżowej sekcji bokserskiej Czarnych Słupsk. Pomagała również w wyposażaniu słupskiego szpitala, Teatru Lalek Tęcza, biblioteki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bliźniak stawia na jakość i różnorodność - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński