Błękitni Stargard wygrali na zakończenie sezonu

Grzegorz DrążekZaktualizowano
Maciej Liśkiewicz wykorzystał piątego w sezonie karnego.
Maciej Liśkiewicz wykorzystał piątego w sezonie karnego. Tadeusz Surma
W ostatniej kolejce II ligi piłkarskiej stargardzki zespół wygrał w Bełchatowie z GKS 2:0. Gole strzelili Maciej Liśkiewicz i Michał Magnuski.

Błękitni i GKS przed ostatnia kolejką miały zapewnione utrzymanie w II lidze, a o awans już nie walczyły. Stargardzki zespół był na ósmym miejscu i miał szansę awansować na siódme.

Błękitni wykorzystali tę szansę. Wygrali w Bełchatowie 2:0. W 48 minucie karnego wykorzystał Maciej Liśkiewicz, a w 88 minucie bramkę strzelił Michał Magnuski. GKS też miał swoje szanse w tym spotkaniu. W 55 minucie karnego nie wykorzystał Patryk Rachwał, a w doliczonym czasie sytuacji sam na sam z bramkarzem Błękitnych Przemysławem Wróblem nie wykorzystał Aghwan Papikjan.

Błękitni uplasowali się na siódmym miejscu wykorzystując porażkę Legionovii Legionowo w meczu przeciwko Puszczy Niepołomice. Na pierwszoligowe boiska awansowali Raków Częstochowa, Odra Opola i Puszcza Niepołomice, a Radomiak Radom zagra w barażu o I ligę. Nie utrzymali się w I lidze Polonia Bytom, Olimpia Zambrów, Kotwica Kołobrzegu i Polonia Warszawa.

GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 0:2 (0:0)

Bramki: Liśkiewicz 48 (k) i Magnuski 88.

Błękitni: Wróbel, Gutowski, Pustelnik, Liśkiewicz (86 Rybicki), Baranowski, Skórecki, Brzęczek (85 Czapłygin), Fadecki, Włóka (58 Karmański), Flis, Magnuski.

Inne wyniki: Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 1:0, Odra Opole - Polonia Bytom 3:0, Polonia Warszawa - Raków Częstochowa 1:2, Legionovia Legionowo - Puszcza Niepołomice 1:2, ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 1:1, Warta Poznań - Olimpia Zambrów 2:2, Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 0:1, Olimpia Elbląg - Kotwica Kołobrzeg 1:1.