Blamaż piłkarek Pogoni przed własnymi kibicami [zdjęcia]

Krzysztof Dziedzic [email protected]
Piłkarki poniosły kolejną porażkę w lidze.
Piłkarki poniosły kolejną porażkę w lidze. Marcin Bielecki
Po fatalnym meczu Pogoń Baltica Szczecin uległa rywalowi w walce o utrzymanie się, Startowi Elbląg.

Kolejna porażka Pogoni Baltica Szczecin

W starciu Pogoni Baltica ze Startem faworytem były elblążanki, ale mało kto spodziewał się, że już do przerwy rozstrzygną losy spotkania na swoją korzyść.

W pierwszej połowie szczecinianki, podopieczne trenera Ryszarda Czyża, zagrały fatalnie. Proste błędy w ataku, brak skuteczności i bezradność w obronie (już w pierwszej połowie w bramce Pogoni Baltica stanęły aż trzy bramkarki) spowodowały, że nasz beniaminek przegrywał 0:3, 1:5, a w 8 minucie 2:8. Wówczas trener Czyż poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Drugiej zażądał przy stanie 6:16. Szczecinianki łatwo traciły gole po kontrach.

- Co one grają?! - zastanawiali się zdesperowani kibice. - To jest obraz nędzy i rozpaczy!

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja w szczecińskim klubie jest poważna i potrzebne są szybkie reakcje.

Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 19:35 (9:20)
Pogoń Baltica: Płaczek, Sagała, Yilmaz - Cebula 4, Huczko 4, Sabała 3, Rostankowska 2, Jakubowska 2, Piontke 2, Pasternak 1, Kucharska 1, Kicińska, Stefanowicz, Pniewska, Andrzejewska.

Pozostałe wyniki: Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Tryb. 33:21 (19:7), Finepharm Polkowice - KPR Jelenia Góra 20:29 (8:13), Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 37:25 (22:10), AZS Wrocław - Zagłębie Lubin 18:36 (5:18), SPR Lublin - KSS Kielce 32:29 (20:12).