Biało-niebieski blamaż: Flota przegrała u siebie ze Stomilem!

Awans do ekstraklasy coraz bardziej oddala się od piłkarzy Floty Świnoujście.
Awans do ekstraklasy coraz bardziej oddala się od piłkarzy Floty Świnoujście. Sebastian Wołosz/archiwum
- Zapomnieliśmy o wszystkim, co sobie mówiliśmy w szatni i co robiliśmy przez cały tydzień na treningach - powiedział Tomasz Kafarski, trener Floty, po porażce swojego zespołu ze Stomil Olsztyn 0:1 na własnym boisku.

Jedyną bramkę zdobył w 17. minucie Paweł Piceluk, którzy umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z najbliższej odległości.

W pierwszej połowie gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Stomilu. W najdogodniejszej sytuacji minimalnie chybił Sebastian Olszar.

W przerwie trener Kafarski zdecydował się wpuścić ofensywnego pomocnika Krzysztofa Bodzionego za środkowego obrońcę Ivana Udarevicia. Bodziony wprowadził wprawdzie dużo ożywienia do poczynań Floty, ale nie przyniosło to efektu w postaci choćby wyrównującej bramki. Dogodne sytuacje mieli Olszar i Charles Nwaogu, ale obaj nie powtórzyli swoich wyczynów sprzed tygodnia, gdy zdobyli po jednym golu w wygranym 3:0 meczu z Arką Gdynia.

Wyspiarze przegrali drugi mecz z rzędu i czołówka tabeli coraz bardziej się od nich oddala, a na dodatek punktują też zespoły, które dotąd plasowały się za Flotą.

Wyniki 26. kolejki: Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 2:0, Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 1:2, Bogdanka Łęczna - Cracovia Kraków 0:2, Zawisza Bydgoszcz - ŁKS Łódź walkower 3:0, GKS Tychy - Okocimski Brzesko, Polonia Bytom - GKS Katowice, Kolejarz Stróże - Warta Poznań (mecze niedzielne).

Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

Bramka: Piceluk (17).

Flota: Kasprzik - Fryc, Stasiak, Udarević (46 Bodziony), Jasiński, Śpiączka (79 Niedziela), Niewiada, Kieruzel, Olszar, Arifović (63 Nwaogu), Aleksander.