Biała Podlaska nie zdobyta. Olimpia poza elitą

Olimpia Szczecin będzie się bronić przed spadkiem.
Olimpia Szczecin będzie się bronić przed spadkiem. Olimpia Szczecin Twitter
Olimpia Szczecin potrzebowała zwycięstwa, by wciąż liczyć się w walce o grupę mistrzowską.

Nie miała jednak strzeleckiej mocy na boisku akademiczek. Szczecinianki miały przewagę przed 20 minut, później groźniejsze były miejscowe, które tuż przed przerwą objęty prowadzenie. Po zmianie stron gospodynie grały z kontry, jedną wykorzystały i cieszyły się z trzech punktów.

Olimpia czekała jeszcze na wynik z Wrocławia. Piłkarki zdawały sobie sprawę, że jeśli AZS wygra – zapewni sobie miejsce w górnej połówce, kosztem Olimpii. Jeśli przegra decydować będzie ostatnia seria (23 kwietnia). Niespodzianki nie było – wrocławianki wykorzystały okazję i zremisowały z UKS SMS Łódź. Dzięki temu mają trzy punkty przewagi nad Olimpią, a lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

W niedzielę nasz zespół zagra w Łodzi. Później będzie walczyć w grupie spadkowej, z zaliczeniem punktów zdobytych w rundzie zasadniczej.

AZS Biała Podlaska – Olimpia Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki: Cieśla (43), Ulatowska (62)
Olimpia: Niesterowicz - Preś, Michalczyk, Szwed, Szafrańska (65 Witczak), Lachman (70 Trzcińska), Fil (85 Szymańska), Janik, Łuczak (46 Niewolna), Sudyk (55 Szymaszek), Ratajczyk.
Wyniki 16. kolejki (zaległej): GOSiR – Medyk 1:5, AZS K. - Czarni 3:2, AZS W. - UKS 0-0, Sztorm – Mitech 3:1, Górnik – AZS Wał. 2:1

1. Medyk Konin - 21 - 63 - 116-9
2. Górnik Łęczna - 21 - 59 - 73-16
3. AZS Wałbrzych - 21 - 36 - 38-27
4. UKS SMS Łódź - 21 - 35 - 38-32
5. Czarni Sosnowiec - 21 - 32 - 40-32
6. AZS Wrocław - 21 - 25 - 42-39
7. Olimpia Szczecin - 21 - 22 - 28-49
8. Mitech Żywiec - 21 - 18 - 23-53