MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie łącznik Trasy Północnej z gminą Police. To otwiera nowe możliwości

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Trzeci etap Trasy Północnej ma rozpocząć się od ulicy Łącznej i doprowadzić do ul. Szosa Polska. Jednocześnie ma powstać łącznik w kierunku gminy Police.
Trzeci etap Trasy Północnej ma rozpocząć się od ulicy Łącznej i doprowadzić do ul. Szosa Polska. Jednocześnie ma powstać łącznik w kierunku gminy Police. Andrzej Szkocki
Dobra wiadomość dla tych, którzy liczyli na drogowe połączenie Polic ze Szczecinem od strony ulicy Szosy Polskiej. Prezydent Piotr Krzystek poinformował "Głos" o ważnej zmianie dotyczącej budowy trzeciego etapu Trasy Północnej.

- Szczecin zgodnie ze swoimi deklaracjami oraz od dawna znanym planem doprowadzi budowę Trasy Północnej do ul. Szosa Polska. W planach zaszła jedynie mała zmiana polegająca na wyprowadzeniu jezdni w standardzie Trasy Północnej (tj. dwa pasy ruchu w każdą ze stron) w kierunku Polic. Umożliwi to sąsiedniej gminie wpięcie się w ten układ. Oczywiście o ile taka będzie wola - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Dodajmy, że trzeci etap Trasy Północnej ma liczyć około 5 kilometrów, będzie przebiegał od ulicy Łącznej, by niewielkim łukiem dojść w okolice ul. Szosy Polskiej. Przetarg na wspomnianą inwestycję ma być ogłoszony w ciągu 9 miesięcy. Budowa zajmie około dwóch lat. Szczecin otrzymał na realizację inwestycji - w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - 250 mln złotych. Łącznik z gminą Police jest ważny z racji budowy obwodnicy Polic. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą na projektowanie i wykonanie wspomnianej arterii. Zgodnie z planami jej realizacja ma być zakończona do listopada 2028 roku.

W tle budowy obwodnicy Polic jest protest niemal 600 mieszkańców, którzy są przeciwni budowie drogi przez Park Leśny Mścięcino. Ich petycja trafiła do Urzędu Miejskiego w Policach. Zdaniem protestujących nie ma racjonalnych przesłanek dla lokalizacji drogi z drastyczną ingerencją w środowisko. Co na to prezydent Szczecina?

- Pan prezydent nie będzie też oceniać inwestycji planowanej na terenie sąsiedniej gminy. To kompetencje wyłącznie tamtejszych władz. Intencją władz Szczecina jest natomiast ochrona dóbr zarówno naszych mieszkańców jak cennych przyrodniczo terenów leżących na terenie Gminy Miasto Szczecin - mówi Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński