Bardzo dobra gra Pogoni Baltica w defensywie i pewne zwycięstwo z Ruchem

Romana Fornalik zdobyła pięć bramek dla Pogoni w meczu z Ruchem.
Romana Fornalik zdobyła pięć bramek dla Pogoni w meczu z Ruchem. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin bez problemów rozprawiły się z Ruchem Chorzów 25:14 w wypełnionej po brzegi hali przy ul. Twardowskiego.

Przy takiej liczbie kibiców nie wypadało nie wygrać. Kto przyszedł na mecz na ostatnią chwilę, na tego czekały miejsca stojące.

Ruch tylko w pierwszych minutach nawiązał walkę z Pogonią. Jeszcze w 10. minucie utrzymywał się remis po 4. Jednak od tego momentu do przerwy chorzowianki zdobyły tylko 3 bramki, a gospodynie aż 10. To w dużej mierze zasługa bardzo dobrej defensywy szczecińskiego zespołu. Na swoim (wysokim) poziomie broniła Ada Płaczek, a strefa Pogoni była zaporą nie do przejścia nawet dla tak wytrawnych snajperek jak rozgrywająca Agnieszka Podrygała (3 trafienia w całym meczu) czy doświadczona skrzydłowa Monika Migała (2 bramki).

Choć siedem bramek to w piłce ręcznej strata do odrobienia, to na drugą połowę przyjezdne wyszły zrezygnowane i w 8 minut pozwoliły Pogoni powiększyć przewagę do 10 bramek. Było już praktycznie po meczu, więc trener Adrian Struzik wypuścił w bój zawodniczki dotąd głównie rezerwowe. Po raz kolejny w ostatnich tygodniach dobrą zmianę na prawym skrzydle dała Katarzyna Sabała (3 bramki). Jednak największym plusem meczu była postawa Romany Fornalik. Młoda rozgrywająca (w październiku skończy 20 lat!) zagrała bardzo odważnie, zarówno w obronie (udane bloki i przechwyty) jak i w ataku (5 trafień, w tym 4 z rzędu).

Dzięki wygranej Pogoń umocniła się na 4. miejscu w tabeli. Szczeciński zespół ma już 3 punkty przewagi nad Startem Elbląg, który w tej kolejce pokonał Olimpię-Beskid Nowy Sącz 36:26. Jutro swój mecz rozegra Energa AZS Koszalin z Piotrcovią. Akademiczki obecnie tracą do Pogoni cztery oczka.

15 lutego do Szczecina przyjedzie lider tabeli, Vistal Gdynia.

Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 36:26
KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 24:27
Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski (w niedzielę)