AZS Radex Szczecin - Open Basket Pleszew 91:72. Akademicy jedną nogą w I lidze

mc
W pierwszy meczu finału play off o awans do I ligi AZS Radex Szczecin pokonał u siebie Open Basket Pleszew 91:72. Rywalizacja do dwóch zwycięstw może się więc już zakończyć za tydzień w Pleszewie. Akademicy są o krok od awansu.

Szczecinianie dwukrotnie odskoczyli rywalom. Najpierw w pierwszej kwarcie, w której prowadzili już 29:19. Jednak ambitnie goniący goście doprowadzili do wyrównania w drugiej kwarcie, głównie dzięki skutecznemu Jakubowi Dryjańskiemu (20 pkt).

Na szczęście AZS po przerwie zagrał jeszcze lepiej niż w pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie skrzydłowy AZS, Stanisław Prus rzucił sam aż 13 oczek. Kilka dołożył Maciej Sudowski i akademicy odzyskali kilkunastopunktowe prowadzenie. Nie oddali go już do końca spotkania. Drugi mecz odbędzie się za tydzień w Pleszewie.

AZS Radex Szczecin - Open Basket Pleszew 91:72 (29:19, 15:22, 29:21, 18:10)
AZS: Sudowski 17 (1 za 3 punkty), Prus 17, Dudek 14 (1), Michał Majcherek 13, Pytyś 12, Maciej Majcherek 12 (2), Mrożek 6 (2), Balcerek, Karaś, Podgalski.

Serwis dla kibica! Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis, kolarstwo, pływanie, sporty motorowe. Najnowsze informacje z każdej dyscypliny znajdziesz w SERWISIE SPORTOWYM