AZS Radex: Cukierkowe zwycięstwo w Toruniu. Rywal (zatrzy)many w końcówkach

Rafał Kuliga
Tomasz Balcerek trafił ważną trójkę.
AZS Radex Szczecin pokonał, w meczu wyjazdowym, Polski Cukier Toruń 79:72, dzięki czemu zanotował drugie zwycięstwo pod wodzą Zbigniewa Majcherka.

Akademicy grali rozsądnie w ataku i szczelnie w defensywnie. Przynajmniej na tyle szczelnie, na ile wymagało to spotkanie. Najważniejszym aspektem gry szczecinian był rzut z dystansu. Co ciekawe, największą skuteczność tego elementu odnotować można było tuż przed końcową syreną poszczególnych kwart.

Łukasz Pacocha potrafił opanować emocje i - z chirurgiczną precyzją - trafiał kolejne rzuty za trzy punkty. Jednak nie tylko on trafiał z dystansu w końcówkach kwart. Swoje trzy grosze (punkty) dołożyli również Łukasz Biela i Tomasz Balcerek. Rywale schodzili z boiska z opuszczonymi rękoma, a Akademicy z szerokim uśmiechem.

Więcej o tym meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego.