MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aktywiści ze Szczecina przypominają prezydentowi Dudzie o wyborczych obietnicach

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Aktywiści Extinction Rebellion Szczecin rozwiesili w całym mieście kilkanaście plakatów, którymi przypominają prezydentowi Andrzejowi Dudzie obietnice związane z ekologią i ochroną środowiska.

Minął tydzień od drugiej tury wyborów prezydenckich, a mimo to w naszym mieście wciąż wisi sporo plakatów promujących kandydatów. Część z nich zniknęła jednak natychmiast po wyborach, aby powrócić na ulice z ważnym przypomnieniem dla prezydenta i dla mieszkańców Szczecina. Ruch Extinction Rebellion wykorzystał materiały promocyjne Andrzeja Dudy, aby zwrócić uwagę na zbliżającą się ich zdaniem katastrofę klimatyczną.

Aktywiści ze Szczecina przypominają prezydentowi Dudzie o wy...

- Kandydując na drugą kadencję Andrzej Duda złożył w kampanii wiele obietnic dotyczących walki ze zmianami klimatu w tym założenie, że najpóźniej do 2035 roku połowa energii elektrycznej będzie produkowana ze źródeł odnawialnych. Przedstawiając swoją deklarację programową - „Eko-Kartę” mówił, że jest to deklaracja zdecydowanego wsparcia dla: inicjatyw na rzecz czystego powietrza, rozwoju źródeł energii odnawialnej, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, ochrony przyrody oraz zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną - przypominają aktywiści.

Dlatego na 14 banerach, które działacze Extinction Rebellion zawiesili w Szczecinie znalazły się takie hasła jak: “Andrzej, I CO2 dalej”, “Andrzej, pamiętaj o klimacie”, “Klimat to jest polska rzecz”, “Andrzej, a co z klimatem” a także “Eko-karta nie wystarczy”, gdyż zapisy eko-karty choć są krokiem w dobrą stronę, to jednak zbyt mało ambitnym w stosunku do wymagań ekologów.

- Aby zapobiec najgorszym skutkom kryzysu klimatycznego musimy podjąć szybkie, dalekosiężne i bezprecedensowe zmiany we wszystkich dziedzinach życia społecznego - podkreśla Extinction Rebellion.

ZOBACZ TAKŻE: Oto najmniej ekologiczne osiedla w Szczecinie 2020. Zobacz ranking!

Zobacz ranking osiedli w Szczecinie!Od najbardziej ekologicznego, po najmniej. Zobacz na kolejnych slajdach >>> Im mniej punktów, tym osiedle mniej ekologiczne.

Oto najmniej ekologiczne osiedla w Szczecinie 2020. Zobacz ranking!

Ekologia to nie tylko walka ze wzrostem temperatury, topnieniem lodowców, globalnymi suszami i pożarami. To przede wszystkim styl życia, który z czasem będzie musiał zmienić każdy. Zobacz, co robią pracodawcy, żeby firma była bardziej eko.

10 szalonych pomysłów na bycie eko w pracy. Czy w twojej fir...

5 lat minęło jak jeden dzień... Zaczęła się druga kadencja, a tymczasem przypomnij sobie prezydenturę Andrzeja Dudy... w memach.

5 lat minęło jak jeden dzień... Oto najlepsze memy z Andrzej...

Andrzej Duda w Stargardzie

Andrzej Duda w Stargardzie. Gorąca atmosfera na wiecu. Zobac...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński