68 bramek w meczu Kwidzynie, ale Portowcy przegrali

Pogoń powalczyła z mocnym w tym sezonie MMTS.
Pogoń powalczyła z mocnym w tym sezonie MMTS. Kuba Hajduk
Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 31:37 w meczu 8. kolejki Superligi piłkarek ręcznych.

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 37:31 (18:17)
Pogoń: Tatar, Matkowski - Grzegorek, Bruna 4, Wąsowski 4, Krupa 6, Krysiak 9, Konitz 1, Kniazeu 3, Zydroń 3.

To był szalony mecz. Defensywy obu zespołów miały sporo pracy i nie radziły sobie zbyt dobrze, o czym świadczy liczba zdobytych bramek w całym spotkaniu.

Portowcy otworzyli wynik i to było ich jedyne prowadzenie w tym meczu. Pojedynek był jednak zacięty. Jeszcze w 23. minucie gospodarze prowadzili 15:11, ale po pierwszej połowie było tylko 18:17.

Także po przerwie MMTS miał problem, aby na dobre odskoczyć. Na 10 minut przed końcem kwidzynianie prowadzili jedynie dwiema bramkami, ale im bliżej końcowej syreny, tym częściej trafiali. Wprawdzie w końcówce czerwoną kartkę obejrzał Kamil Krieger,rozgrywający gospodarzy, jednak jego zespół był już pewien wygranej.

Świetny występ w szczeciński zespole zaliczył 18-letni skrzydłowy Dawid Krysiak, autor aż dziewięciu bramek.

Pogoń nadal jest na szóstym (przedostatnim) miejscu w grupie granatowej. We wtorek gra w Azoty Arenie z Orlen Wisłą Płock (godz.19.45).