MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy dokładną datę otwarcia Trasy Kaszubskiej! Kierowcy pojadą nową drogą jeszcze przed świętami. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Jakub Cyrzan
Jakub Cyrzan
Znamy dokładną datę otwarcia Trasy Kaszubskiej! Kierowcy pojadą nową drogą jeszcze przed świętami. ZDJĘCIA
Znamy dokładną datę otwarcia Trasy Kaszubskiej! Kierowcy pojadą nową drogą jeszcze przed świętami. ZDJĘCIA Przemysław Świderski
W środę 21 grudnia 2022 r. po południu ma oficjalnie zostać oddana do użytku kierowców część drogi ekspresowej S6 do węzła Gdynia Wielki Kack! Chodzi o ponad 40 kilometrów tzw. Trasy Kaszubskiej.

40 kilometrów Trasy Kaszubskiej do dyspozycji kierowców już od 21 grudnia

- Nowy odcinek trasy S6 będzie miał ponad 40 km długości. Znacząco zmieni sposób poruszania się po województwie pomorskim, pozwalając na ominięcie zatłoczonej Gdyni oraz Rumi, Redy i Wejherowa na trasie Trójmiasto - Szczecin. Odciąży też te miasta od ruchu tranzytowego - poinformował w swoich mediach społecznościowych Piotr Muller - rzecznik prasowy rządu.

Jak wygląda nowa trasa na zdjęciach z lotu ptaka nocą? Zobaczcie w naszej galerii poniżej!

43 kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej z Gdyni do Bożegopola Wielkiego, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych na Pomorzu. Budowa została podzielona na trzy odcinki. M.in. trasa połączy Szemud z istniejącą S6 Obwodnicą Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Powstanie łącznie 22 kilometrów drogi ekspresowej wraz z trzema węzłami:

  • mniejszym w Koleczkowie,
  • dużym w Chwaszczynie,
  • oraz dużym Gdyni Wielkim Kacku.

Trasa ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny, a na odcinku Chwaszczyno - Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack - ze względu na natężenia ruchu - są po trzy pasy na długości ok. 2,9 km.

Odcinek Szemud-Luzino, to 10,3 km trasa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny. Wybudowano także węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224.

Natomiast 10,4 km odcinek Luzino - Bożepole Wielkie składa się trzech węzłów drogowych: Bożepole Wielkie, Strzebielino oraz Luzino, a także miejsce obsługi podróżnych. Również wybudowano po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pas awaryjny.

Ostatnia umowa na S6 między Szczecinem i Gdańskiem

Trasa Kaszubska to jeden z odcinków drogi ekspresowej S6, która docelowo połączy Szczecin z Gdańskiem. W listopadzie 2022 roku gdański oddział GDDKiA poinformował o podpisaniu umowy na realizację drogi S6 na odcinku Sławno - Słupsk.

- To ostatnia umowa na realizację drogi ekspresowej S6 między Szczecinem i Gdańskiem. Trwa realizacja łącznie dziesięciu odcinków S6 w województwie pomorskim, a w województwie zachodnio-pomorskim dwóch. Trwają prace na obwodnicy Koszalina, natomiast 30 września tego roku została zawarta umowa dla odcinka Koszalin - Sławno. Udostępnienie do ruchu odcinka Sławno - Słupsk, na który podpisaliśmy dziś umowę, planowane jest w październiku 2025 roku. Wtedy też kierowcy będą mogli przejechać całą, 300-kilometrową trasę ekspresową Szczecin - Gdańsk - poinformował Piotr Michalski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znamy dokładną datę otwarcia Trasy Kaszubskiej! Kierowcy pojadą nową drogą jeszcze przed świętami. ZDJĘCIA - Dziennik Bałtycki

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński