MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmagania najlepszych młodych pianistów w Szczecinie

red
Już w ten weekend (16-17 kwietnia) w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego, odbędzie się VI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, organizowany pod hasłem „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka”. W konkursie wezmą udział młodzi pianiści z całej Polski.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie już po raz szósty organizuje konkurs, w którym wezmą udział młodzi pianiści z całej Polski. W programie przewidziane zostały przesłuchania trzech grup wiekowych uczestników. Konkurs rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00 koncertem inauguracyjnym w wykonaniu Sławomira Wilka. Zakończenie przewidziane jest na niedzielne popołudnie. Rozdanie nagród i koncert laureatów odbędą się o godz. 16:30 w szkolnej sali kameralnej. Konkurs został objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Wśród jury konkursu zasiądą wybitni pianiści oraz pedagodzy polskich Akademii Muzycznych m.in. prof. Anna Wesołowska-Firlej (przewodnicząca jury), prof. Grzegorz Kurzyński, prof. Wojciech Świtała czy prof. Bogusław Rottermund. Po przesłuchaniach konkursowych, nauczyciele będą mieli okazję do konsultacji z członkami jury.

Rok rocznie konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do przesłuchań konkursowych zgłaszają się uczestnicy z całej Polski. Umieszczenie w programie utworów muzycznych o charakterze ilustracyjnym, daje dzieciom możliwość przedstawienia własnych wyobrażeń na temat muzyki i pozwala swobodnie wyrażać emocje.

- Jednym z priorytetowych celów konkursu jest wspieranie rozwoju talentu wśród dzieci oraz podnoszenie kompetencji muzycznych, poprzez zachęcanie do kreatywnego podejścia do interpretacji muzyki poważnej. Tematyka konkursu m na celu rozwinięcie dziecięcej wyobraźni i ekspresji muzycznej – podkreśla Katarzyna Dziurdzikowska – dyrektor OSM I stopnia w Szczecinie.

Przesłuchania i koncert finałowy, są otwarte dla wszystkich melomanów muzyki poważnej.

Szczegółowy harmonogram i informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej szkoły: www.osm.szczecin.pl.

Polecamy na gs24.pl:

Natalia Siwiec – modelka. Studiowała w Szczecinie. Jak sama mówi zakochała się w naszym mieście. Teraz wraca do Szczecina z ogromną sympatią, tym bardziej, że pochodzi stąd jej mąż.Natalia Siwiec o początkach swojej kariery. "Kompletnie nie wiedziałam, jak się zachować"Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Szczecinianie, których zna nawet cały świat [ZDJĘCIA]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński