Zespół Szkół Specjalnych nr 1 - szczecińska szkoła na medal

DM
Udostępnij:
Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie zdobył tytuł Szkoły Roku w plebiscycie "Głosu Szczecińskiego"

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Polickiej 3 w Szczecinie przypomina, aby nie zostawiać wyboru szkoły na ostatnią chwilę. ZSS 1 jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 24 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z autyzmem. ZSS nr 1 to Szkoła Podstawowa Specjalna nr 31 i Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 1. W minionym roku placówka zajęła I miejsce w plebiscycie Głosu Szczecińskiego „Szkoła Roku 2021”.

Tworząc oddziały klasowe mamy na uwadze dobro i potrzeby każdego dziecka. Klasy składają się z małej liczby uczniów, co wpływa na wysoki poziom opieki i edukacji.
W SP nr 31 i SPdP nr 1 w ramach zajęć edukacyjnych rozwijane są umiejętności szkolne oraz umiejętności z zakresu ogrodnictwa, zajęć w gospodarstwie domowym, prac stolarskich, wytwórstwa przedmiotów dekoracyjnych, gry na instrumentach perkusyjnych, edukacji multimedialnej. Uczniowie korzystają z tablic multimedialnych, interaktywnych pomocy.

Na terenie naszej placówki uczniowie korzystają ze specjalistycznych zajęć: usprawniająco - rozwijających, korekty wad mowy, terapii integracji sensorycznej, masażu klasycznego, terapii metodą Tomatisa, terapii pedagogicznej i psychologicznej oraz usprawniających ruchowo, które obejmują elementy gimnastyki korekcyjnej.
W pracy wykorzystujemy alternatywne metody komunikacji, metodę behawioralną, integrację glottodydaktykę i wiele innych.

Ponadto uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach kół zainteresowań: wokalno- instrumentalnym, artystycznym, edukacji morskiej, turystyki pieszej, teatralnym, ogrodniczym, tanecznym, LOP, Klub Olimpiad Specjalnych. Na terenie placówki organizowane są konkursy o zasięgu wojewódzkim: Przegląd form wokalno- instrumentalnych „Piosenka jest dobra na wszystko”, Wojewódzki przegląd taneczny „Magia Tańca”, Wojewódzki Turniej Olimpiad Specjalnych tenisa stołowego i piłki koszykowej.

Placówka posiada ogrodzony teren zielony, na którym znajduje się boisko szkolne, plac zabaw, sad oraz ogrody kwiatowe i warzywne, którymi zajmują się uczniowie. Jako jedni z nielicznych w naszym mieście posiadamy swój własny transport autobusowy. Dowozimy uczniów do szkoły i ze szkoły. Kształcimy uczniów z sąsiednich krajów.

Poznaj naszą szkołę, wejdź na: www.sosw1.szczecin.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

8 . Etap prac poszukiwawczych w więzieniu na Rakowieckiej

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie