Nasza Loteria

Zespół Szkół nr 5 – Szkoła na 5 +

Artykuł sponsorowany
Chcesz się uczyć w szkole z ponad 55 letnią tradycją, po ukończeniu której łatwo znajdziesz zatrudnienie, wybierz Zespół Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego. Nasza oferta na rok szkolny 2020/2021 obejmuje pięcioletnie technika oraz trzyletnie szkoły branżowe.

Wybierając technikum możesz zdobyć wykształcenie średnie i po zdaniu matury kontynuować naukę w szkołach wyższych oraz zdobyć atrakcyjny zawód. W technikum oferujemy Ci naukę na kierunkach:

1. TECHNIK PROGRAMISTANOWOŚĆ. Po ukończeniu szkoły będziesz się zajmował opracowywaniem i wdrażaniem do użytku programów komputerowych. To dzisiaj jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Podejmując naukę na nowym kierunku zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. W trakcie kształcenia poznasz również technologie związane z drukiem 3D.
2. TECHNIK TRANSPORTU DROGOWEGONOWOŚĆ. W trakcie nauki nabędziesz kompetencje w zakresie planowania, organizowania, wykonywania transportu drogowego osób i ładunków oraz w zakresie nowych technologii, które bardzo dynamicznie pojawiają się w branży transportowej. Wybierając ten zawód zdobędziesz duże szanse na pracę w obecnie jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi na świecie. W trakcie nauki uczniowie odbywają bezpłatny kurs na prawo jazdy kategorii B. Zostajesz również przygotowany do kursy na prawo jazdy kategorii C oraz kursu kwalifikacji wstępnej.
3. TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKANOWOŚĆ. Jest to kierunek przyszłości. W dobie polityki ekologicznej Polski i Unii Europejskiej, należy do czołówki zawodów, w których poszukuje się specjalistów - inżynierów ochrony środowiska. W trakcie nauki nauczysz się określać aktualny stan zanieczyszczeń środowiska na skutek działalności człowieka na podstawie przeprowadzanych badań technologicznych. Poznasz podstawy prawne dotyczące ochrony wód, powietrza i gleby. Absolwenci są dobrze przygotowani, aby kontynuować naukę na wielu specjalnościach tego kierunku oferowanych przez uczelnie wyższe. Mogą nawet zarabiać na studiowaniu, ponieważ z roku na rok rośnie liczba tzw. kierunków zamawianych związanych z ochroną środowiska.
4. TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH. Zawód ten nie tylko umożliwia rozwój motoryzacyjnych zainteresowań, ale przede wszystkim daje gwarancję interesującej pracy. Jako uczeń zostajesz przygotowany do podjęcia pracy na stanowisku mistrza, kontrolera technicznego, pracownika biura obsługi klienta w zakładach produkcji, diagnostyki, naprawy, obsługi i transportu branży motoryzacyjnej oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jako uczeń odbywasz również za darmo kurs nauki jazdy kategorii B.
5. TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI. W trakcie nauki zostajesz przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z eksploatacją i naprawą pojazdów, środków transportowych, maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych. W przypadku zakładu naprawczego zadania zawodowe dotyczą także demontażu i montażu pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi oraz ich rozruchu, regulacji oraz zabezpieczenia antykorozyjnego. Poznajesz również rozwiązania stosowane w agrotronice, które są nową potrzebą wynikającą z wprowadzania nowych technologii informatycznych w mechanizacji rolnictwa. Umiejętność obsługi systemów agrotronicznych spełnia oczekiwania pracodawców oraz umożliwia korzystanie z nowoczesnego oprogramowania i zaawansowanych konstrukcyjnie ciągników i maszyn rolniczych. W cyklu kształcenia wszyscy uczniowie za darmo przechodzą teoretyczną i praktyczną naukę jazdy uprawniające do przystąpienia do państwowego egzaminu na prawo jazdy kategorii B i T.
6. TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH. To idealny kierunek dla osób dbających o zdrowy tryb życia i lubiących przygody ze sztuką kulinarną, dla których ważne jest co i jak jedzą. Rozwijający się prężnie przemysł turystyczny – powstawanie hoteli, restauracji, lokali gastronomicznych – oraz moda na „zdrową kuchnię” stwarzają duże możliwości rozwoju i zatrudnienia. Absolwent może kontynuować naukę i doskonalić swoje umiejętności na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz w ramach studiów licencjackich i magisterskich, na kierunkach: technologia żywności, dietetyka, żywienie człowieka i nauki konsumenckie, organizacja i zarządzanie w gastronomii, hotelarstwo i turystyka na różnych uczelniach.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby uczyć się w technikum, możesz wybrać naukę w Branżowej Szkole I stopnia. Oferujemy Ci naukę w następujących zawodach:
1. ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCHNOWOŚĆ. W trakcie nauki zostajesz przygotowany do podjęcia pracy w zakładach naprawy pojazdów samochodowych, autoryzowanych stacjach obsługi samochodów, zakładach produkcji samochodów i części zamiennych, placówkach handlowych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W trakcie nauki poznasz nowoczesne systemy mechatroniczne stosowane w pojazdach samochodowych. Szkoła przygotowuje absolwentów do wykonywania wybranego zawodu, uczy planowania kariery zawodowej i daje podstawy do dalszego kształcenia się.
Warto podkreślić, że nasi uczniowie korzystają z bezpłatnego przygotowania do egzaminów na prawo jazdy kategorii B, a indywidualną naukę jazdy prowadzą doświadczeni instruktorzy.
2. MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH. W trakcie nauki zostajesz przygotowany do podjęcia pracy w zakładach naprawy pojazdów samochodowych, autoryzowanych stacjach obsługi samochodów, zakładach produkcji samochodów i części zamiennych, placówkach handlowych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Szkoła przygotowuje absolwentów do wykonywania wybranego zawodu, uczy planowania kariery zawodowej i daje podstawy do dalszego kształcenia się.
Warto podkreślić, że nasi uczniowie korzystają z bezpłatnego przygotowania do egzaminów na prawo jazdy kategorii B, a indywidualną naukę jazdy prowadzą doświadczeni instruktorzy.
3. KIEROWCA MECHANIK. Zawód ten gwarantuje pracę w dużych, sprawdzonych firmach zajmujących się transportem. Ostatnie badania wskazują, że na rynku pracy brakuje kierowców zawodowych. Zawód ten gwarantuje dobre zarobki, możliwość dalszego rozwoju, kontakt z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, międzynarodowe środowisko pracy. Kierowca mechanik organizuje stanowisko pracy z uwzględnieniem przepisów prawa pracy, zasad i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska, planuje optymalną trasę przejazdu, kieruje samochodem lub zespołem pojazdów, udziela pierwszej pomocy poszkodowanym, ofiarom wypadków drogowych oraz zabezpiecza miejsca zdarzenia, prowadzi dokumentację przewozową, wykonuje czynności regulacyjne i naprawcze pojazdów samochodowych, prowadzi dokumentację wykonanej obsługi lub naprawy pojazdów samochodowych.
W trakcie nauki uczniowie odbywają za darmo kurs nauki jazdy kategorii B oraz zostają przygotowani do testu kwalifikacyjnego w zakresie kwalifikacji wstępnej, która jest warunkiem zdobycia prawa jazdy kategorii C.
4. KUCHARZ. "Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką" - nigdy nie powstaną dwa identyczne obrazy ani.... potrawy. Niezwykle ważna dla zawodu kucharza jest dobra organizacja pracy, wrażliwość smakowa, wyobraźnia oraz zmysł artystyczno - estetyczny. Dzięki tym cechom każda stworzona potrawa, deser czy napój staje się dziełem sztuki zarówno dla oczu jak i dla podniebienia. Zadania zawodowe wykonywane przez kucharza  to wszystkie czynności związane z przygotowywaniem potraw i napojów w różnorodnych zakładach gastronomicznych i przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowywaniem i produkcją wyrobów oraz półproduktów kulinarnych.
5. CUKIERNIK. Praca cukiernika polega przede wszystkim na produkcji wszelkiego rodzaju słodkości. Dobry cukiernik umie również realizować swoje własne pomysły, stąd jest to zawód dla ludzi pomysłowych z wyobraźnią. Ważne są zdolności manualne, niezbędne przy dekorowaniu  wyrobów. Zarobki cukiernika uzależnione są od liczby zleceń, jakie otrzymuje i rangi zakładu, w którym pracuje. Cukiernicy znajdą zatrudnienie w cukierniach, hotelach, punktach gastronomicznych. Najlepsi z powodzeniem odnajdą się na rynku krajowym, czerpiąc dużą satysfakcję z wykonywanego zawodu.

W szkole prowadzony jest również oddział specjalny w Branżowej Szkole I stopnia w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i kucharz.

Zajęcia praktyczne realizowane są w nowocześnie wyposażonych warsztatach szkolnych oraz pracowniach gastronomicznych i cukierniczych. Oprócz tego uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w rzeczywistych warunkach pracy, u pracodawców z którymi współpracuje szkoła.

Dla absolwentów Branżowych Szkół I stopnia o kierunkach mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik oraz kucharz prowadzimy nabór do BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA odpowiednio na kierunkach:
1. Technik pojazdów samochodowych.
2. Technik transportu drogowego.
3. Technik żywienia i usług gastronomicznych.
Branżowa Szkoła II stopnia jest nowością w systemie edukacji. Nauka w niej trwa dwa lata i kończy się egzaminem zawodowym dającym tytuł technika oraz możliwością zdawania matury, co umożliwia dalsze kształcenie w szkołach wyższych.

Prowadzimy również nabór do SZKOŁY SPECJALNEJ PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY.

Więcej informacji:
https://youtu.be/oMyPAAaoo74
http://www.zs5.stargard.pl/
https://www.facebook.com/zs5stargard/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński