MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zdrowe i piękne ciało na wiosnę. Zobacz jak nadrobić zaległości

Alina Konieczna
W tym roku zima wyjątkowo dała nam się wszystkim we znaki. Chłody, mrozy i brak aktywności nie sprzyjały utrzymaniu naszego ciała w dobrej formie. Nadszedł czas nadrobić zaległości.

O skórę powinnyśmy dbać przez cały rok, ale wiosna i perspektywa zrzucenia ciepłych ubrań mocno nas do tego mobilizuje. Tym bardziej, że po zimie skóra jest sucha, popękana i nadwrażliwa. Właściwa pielęgnacja zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i szybką utratą wody z komórek. Brak odpowiedniego nawilżenia prowadzi do zniszczenia struktur kolagenowych, co w rezultacie może powodować zwiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Czas na działanie...
A oto najważniejsze przykazania w pielęgnacji urody, które zaprowadzą nas wprost na spotkanie wiosny.

Peeling, czyli złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka pobudza skórę do sprawniejszej regeneracji oraz odsłania jej młodszą, świeższą warstwę. Stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Taki zabieg najlepiej stosować raz na tydzień, pocierając ciało specjalną rękawicą, kolistymi ruchami. Do pielęgnacji cery suchej po zimie najodpowiedniejsze będą peelingi nawilżająco - natłuszczające. Dobry peeling powinien zawierać witaminę E, zwaną witaminą młodości oraz olejek z nasion winogron - bogate źródło przeciwutleniaczy. Warto szukać w drogeriach peelingów zawierających sól z Morza Martwego, która posiada wiele cennych składników odżywczych. Ich stosowanie przyśpiesza przemianę materii w komórkach i pobudza krążenie krwi.

Ponadto znajdująca się w kosmetykach sól morska nawilża skórę i przeciwdziała jej nadmiernemu wysuszaniu.
Nasza skóra nie przepada za zwykłym mydłem toaletowym, które zmywa warstwę ochronną naskórka. Najlepiej zastąpić je łagodnymi preparatami nawilżającymi. Do mycia ciała możemy używać żeli pod prysznic zawierających wyciągi roślinne, np. z kory drzewa sandałowego. Z kolei do aromatycznej kąpieli idealny będzie olejek, który sprawi, że skóra stanie się miękka i delikatna oraz dobrze odżywiona. Po kąpieli skórę delikatnie osuszamy ręcznikiem, by nie uszkodzić wrażliwego naskórka. Ani kąpiel ani prysznic, nie powinny być zbyt gorące. Najodpowiedniejsza temperatura wody to 37 - 39 stopni C. Wyższa mogłaby nadmiernie wysuszyć naskórek. Pamiętajmy, że naszej skórze dobrze służą naprzemienne, trwające po kilka sekund, strumienie ciepłej i zimnej wody - w ten sposób hartujemy ciało i wzmacniamy naczynia krwionośne.

Zimą włosy tracą blask, są przesuszone, a końcówki zaczynają się rozdwajać. Mróz, ciasne czapki oraz wielogodzinne przebywanie w suchych i zbyt ciepłych pomieszczeniach - to główni winowajcy ich złej kondycji. Żeby wiosną pochwalić się zdrową czupryną, powinnyśmy sięgnąć po kosmetyki regenerujące, które uelastyczniają i odżywiają włosy suche, a przetłuszczające się wzmacniają i przywracają im równowagę. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki z masłem shea (są dostępne w sieci Drogerii Natura), które regenerują włókno włosa, odbudowując go od cebulek aż po końcówki.
Po zimie nasza skóra często jest przesuszona i podrażniona. Aby na wiosnę odzyskała gładki i zdrowy wygląd powinnyśmy sięgnąć po odpowiednie kremy i balsamy, najlepiej te zawierające tłuszcze roślinne, ceramidy, kwas hialuronowy czy masło karite. Mają one właściwości nawilżająco - natłuszczające i tworzą na skórze ochronną warstwę, która zabezpiecza naskórek przed szybkim odparowywaniem wody. Kremy i balsamy powinno się stosować przynajmniej raz dziennie, najlepiej zaraz po kąpieli i osuszeniu skóry, która jest wówczas ciepła i szybko wchłania składniki odżywcze z kosmetyków.

Zdarza się, że zimą nasze stopy bywają przemoczone i przemarznięte, a skóra na piętach robi się sucha i pęka. Nie zapominajmy o ich właściwej pielęgnacji. Mentol i olejek kamforowy - to składniki pozwalające pozbyć się uczucia "ciężkich nóg", dzięki nim skóra jest nawilżona i elastyczna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński