Zawodnik Energetyka Gryfino zdobył 18 bramek w jednym meczu

Seweryn Gryszka (z prawej) jeszcze w barwach Kusego Szczecin.
Seweryn Gryszka (z prawej) jeszcze w barwach Kusego Szczecin. Andrzej Szkocki
Seweryn Gryszka, 19-letni rozgrywający Energetyka Gryfino rzucił w meczu 14. kolejki II ligi 18 bramek.

Jest to ponad połowa całego dorobku jego zespołu w meczu z LKS Kęsowo, ostatnim zespołem w ligowej tabeli. Energetyk wygrał na wyjeździe 35:20. Do przerwy podopieczni trenera Dariusza Śrudki prowadzili 13:10.

Dzięki tej wygranej Energetyk umocnił się na prowadzeniu w tabeli pomorskiej II ligi. Podobnie jak Gryszka w klasyfikacji najlepszych strzelców. Młody rozgrywający zdobył w tym sezonie już 143 bramki, co daje średnią 10,2 bramki na mecz.