Zamieszki w Dobrej, ekscesy w Baniach

(paz)/ZZPN
archiwum
Podczas czwartkowego posiedzenia działacze Wydziału Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej będą mieli dużo pracy. Piłkarska wiosna na naszych boiskach nie wszędzie rozpoczęła się bowiem zgodnie z duchem sportowej rywalizacji.

W Dobrej po spotkaniu Sarmaty ze Świtem Skolwin (IV liga) doszło do zamieszek na trybunach. Ekscesy miały wprawdzie miejsce już po ostatnim gwizdku sędziego, ale nie można przejść obok nich do porządku dziennego. Najpierw kibice obu klubów wzajemnie się wyzywali i sobie grozili. Od słów przeszli do czynów. W ruch poszły puszki po piwie i butelki. Jedna z butelek z pełną zawartością trafiła w kobietę. Na szczęście obeszło się bez poważniejszego urazu, ale podobne zachowanie tolerowane być nie może.

Do ekscesów doszło także w Baniach, gdzie miejscowa Iskra podejmowała Łabędź Widuchowa (A klasa, grupa IV). Mecz został przerwany na około 15 minut. Powodem była bijatyka do jakiej doszło na trybunach pomiędzy kibicami obu klubów oraz sympatykami Czarnych Lubanowo, którzy pojawili się na obiekcie. To oni przyczynili się do eskalacji zamieszek. W incydencie wzięli też udział zawodnicy Łabędzia. Dwóch z nich ukaranych zostało czerwoną kartką. Mecz zakończył się zwycięstwem Iskry 4:3 mimo prowadzenie Łabędzia 3:0.

Wydział Dyscypliny zajmie się także zachowaniem jednego z działaczy Hetmana Grzybno, podczas i po meczu z Polonią Giżyn (okręgowa południowa).