Wystartował play off I ligi koszykarzy. Spójnia Stargard nie miała lekko w pierwszym meczu

Spójnia Stargard gra w play off przeciwko Basketowi Poznań. Wygrywa rywalizację 1:0. Grzegorz Drążek
W pierwszym spotkaniu play off I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała u siebie Basket Poznań 86:73. O zwycięstwie zadecydowała koncertowa gra w trzeciej kwarcie.

Spójnia Stargard przystąpiła do play off jako najlepszy zespół rundy zasadniczej. Jej pierwszym rywalem jest ósmy w rundzie zasadniczej Basket Poznań. Kto myślał, że niżej notowany rywal nie sprawi problemów faworytowi ze Stargardu, ten był w błędzie.

Basket świetnie rozpoczął dzisiejsze spotkanie w Stargardzie i po pierwszej kwarcie wygrywał siedmioma punktami. W drugich dziesięciu minutach odskoczył na dziesięć punktów. W tym momencie lepiej zaczęli grać gospodarze i w 18 minucie wyrównali, a chwilę później wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Goście jednak ponownie zagrali skuteczniej i to oni w połowie spotkania mieli punkt przewagi.

W trzeciej kwarcie koszykarze Spójni udowodnili, że nieprzypadkowo byli najlepsi w rundzie zasadniczej. Świetna obrona sprawiła, że Basket w tej części rzucił tylko 9 punktów. Po trzech kolejnych celnych trójkach, Marcela Wilczka, Huberta Pabiana i Dawida Bręka, stargardzki zespół odskoczył na osiem punktów, a później powiększał prowadzenie. Po trzydziestu minutach wygrywał 63:47.

W czwartej kwarcie Basket przypomniał sobie jak się trafia i znowu był równorzędnym rywalem. Tyle że Spójnia Stargard miała na tyle wysoką przewagę, że goście nie mogli już jej skrzywdzić. Gospodarze wygrali 86:73 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0.

Spotkanie numer dwa odbędzie się jutro w Stargardzie. Początek rywalizacji w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady o godzinie 18.

Spójnia Stargard - Basket Poznań 86:73 (17:24, 20:14, 26:9, 23:26)

Spójnia: Pabian 23 (dwa razy za 3 pkt), Bręk 14 (4), Czujkowski 12 (1), Dymała 10 (1), Fraś 8, Pytyś 8, Wilczek 5 (1), Raczyński 4, Koziorowicz 2, Pryć.

Basket: Fiszer 14 (2), Kurpisz 14, Struski 13 (1), Wieloch 8 (2), Metelski 5 (1), Konopatzki 4 (1), Sorawiński 4, Tomaszewski 4, Gruszczyński 3, Samsonowicz 2, Simon 2, Czyż.