Wysokie zwycięstwo Spójni w I lidze

Tadeusz Surma
W siódmej kolejce I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia wygrała na wyjeździe z AZS Mickiewicz Katowice 85:65.

Spójnia pojechała do Katowic po trzech kolejnych ligowych zwycięstwach. W następnym meczu także potwierdziła, że jest w dobrej dyspozycji. Już w pierwszej kwarcie dzisiejszego spotkania stargardzki zespół odskoczył na kilka punktów, a w drugiej rozstrzygnął losy spotkania. W drugich dziesięciu minutach Spójnia rzuciła 31 punktów, a rywale tylko 14.

W pozostałych dwóch kwartach Spójni pozostało pilnować bezpiecznej pzewagi i to zadanie wypełniła. Nie tylko pilnowała przewagi z pierwszej połowy, ale nawet ja powiększała. Ostatecznie, zwyciężyła 85:65.

W kolejnym spotkaniu, 8 listopada, Spójnia zagra u siebie o godzinie 19 z GKS Tychy.

AZS Mickiewicz Katowice - Spójnia Stargard 65:85 (15:20, 14:31, 19:19, 17:15)

Spójnia: Pacocha 17 (dwa razy za 3 pkt), Bigus 12, Pieloch 12 (2), Soczewski 11 (1), Pytyś 10, Raczyński 9, Koziorowicz 6, Wróblewski 6 , Bodych 2, Berdzik.