Wysokie zwycięstwo Pogoni Baltica na początek rundy

Andrzej Szkocki
Szczecinianki nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem 10. zwycięstwa w ekstraklasie piłkarek ręcznych.

Pogoń rozbiła ekipę KPR Kobierzyce na swoim parkiecie 32:13 i w ten sposób brutalnie zapoznały beniaminka z elitą. Przed rewanżem role się nie zmieniły – szczecińską siódemkę ponownie postrzegano w roli zdecydowanego faworyta, ale spodziewano się, że gospodynie na swoim parkiecie i po przeszło miesięcznej przerwie w rozgrywkach (spowodowanej mistrzostwami Europy z udziałem Polek) zagrają bardziej ambitnie i z większym zaangażowaniem.

I początek spotkania potwierdzał te przypuszczenia, tyle, że zawodniczkom KPR brakło umiejętności i szczęścia, bo w wielu dobrych sytuacjach nie mogły znaleźć sposobu na Adriannę Płaczek. Przewaga Pogoni zaczęła rosnąć od 10. minuty – wtedy po raz ostatni był remis (3:3), a dodajmy, że na samym początku szczypiornistki z Kobierzyc nawet prowadziły.

Gdy Pogoń zaczynała budować przewagę – robiła to bezproblemowo. W 17. minucie było 7:3, a w 24. – 12:6. Było jasne, że w tym meczu niespodzianka nie padnie, a kwestią otwartą pozostawała jedynie bramkowa różnica. Ostatecznie szczecinianki wygrały 13 bramkami, a zrobiły to grając bez kontuzjowanych Joanny Gadziny i Moniki Głowińskiej.

Wygrana ugruntuje pozycję PB w czołówce ekstraklasy, ale za tydzień nasz zespół czeka dużo poważniejszy egzamin formy. Do Szczecina przyjedzie Zagłębie Lubin.

KPR Kobierzyce – Pogoń Baltica Szczecin 17:30 (8:15)

Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Jaszczuk 5, Zimny 3, Buratto 3, Noga 3, Koprowska 3, Cebula 2, Kochaniak 2, Costa 2, Jedziniak 2, Zawistowska 2, Szczecina 2, Bancilon 1.