Wysoka porażka Wilków Morskich na wyjeździe

Anna Pasztor
Wilki Morskie rozegrały słaby mecz w Starogardzie Gdańskim.
Wilki Morskie rozegrały słaby mecz w Starogardzie Gdańskim. Sebastian Wołosz/archiwum
Wilki Morskie Szczecin przegrały z Polpharmą Starogard Gdański 68:90. Był to ostatni mecz Wilków w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wykazali się nie tylko szczelną obroną, ale i skutecznością w rzutach z dystansu. Pięć celnych trójek dało Polpharmie prowadzenie 23:10. Wilki jednak w końcówce kwarty zdołały nieco stopić tę przewagę.

Gra szczecinian zaczęła lepiej wyglądać, gdy Wilki postawiły obronę na całym parkiecie. Dzięki temu na początku drugiej odsłony zanotowały run 7:0. Wilki grały szybko w ataku, wykorzystywały przechwyty w obronie i prowadziły kilkoma punktami. Momentami jednak pozwoliły gospodarzom zbyt łatwo wchodzić pod kosz. Ostatecznie po pierwszej połowie widniał remis 45:45.

Po przerwie tempo meczu opadło. W wykonaniu Wilków trzecia kwarta była serią pomyłek. Pojawiły się proste błędy, straty i nieskuteczność w ataku. W tej części meczu szczecinianie zdobyli jedynie osiem oczek.

Ostatnie dziesięć minut to kontrolowanie wyniku przez gospodarzy. Polpharma podwyższała swoje prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła w tym spotkaniu.

Wilki kończą pierwszą rundę z bilansem siedmiu zwycięstw i ośmiu porażek.

Polpharma Starogard Gdański - Wilki Morskie Szczecin 90:68 (23:17, 19:28, 20:8, 25:15)
Wilki: Kikowski 13, Gaines 13, Nowakowski Michał 10, Leończyk 7, Nowakowski Marcin 5, Aiken 4, Brown 4, Majewski 4, Lucious 2, Nikolić 2, Garbacz 2, Majcherek 2.