Wysoka porażka Spójni w Stargardzie

Tadeusz Surma
Pierwszoligowi koszykarze Spójni Stargard przegrali z Sokołem Łańcut 61:93. W czwartej kwarcie gospodarze zdobyli tylko pięć punktów.

Spójnia Stargard w trzynastej kolejce I ligi koszykarzy rywalizowała u siebie z Sokołem Łańcut. Gospodarze niewiele mieli do powiedzenia w tym meczu. W pierwszej i trzeciej kwarcie potrafili nieco zmniejszyć straty, ale wicelider z Łańcuta szybko odzyskiwał kontrolę nad wydarzeniami w stargardzkiej hali.

Spójnia zagrała słabo w ataku. I nie chodzi tylko o sporo niecelnych rzutów. Problemem były straty, których gospodarze zanotowali aż dziewiętnaście. W czwartej kwarcie Spójnia rzuciła tylko pięć punktów. Sokół wygrał w Stargardzie różnicą trzydziestu dwóch punktów.

Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 61:93
(25:29, 16:29, 15:15, 5:20)

Spójnia: Pabian 12 (dwa razy za 3 pkt), Bodych 11 (2), Pacocha 11 (1), Pytyś 10, Pieloch 8 (2), Wróblewski 4, Koziorowicz 3, Raczyński 2, Berdzik.