Wygrana szczypiornistów. Będą bronić zaliczki w Głogowie

Andrzej Szkocki
Bardzo ważne spotkanie rozegrali szczypiorniści Sandry Spa Pogoni Szczecin. W Azoty Arenie podejmowali Chrobrego Głogów a stawką dwumeczu (rewanż w sobotę) jest awans do ćwierćfinałów rozgrywek, czyli tzw. dzika karta. Pogoń wygrała 33:30.

Gospodarze zaczęli nieźle, świetnie w mecz wprowadził się Kirył Kniaziew, który po pierwszej połowie miał 5 bramek na koncie. Pogoń odskoczyła na trzy bramki w 15. minucie spotkania, ale to było maksimum. Za każdym razem Chrobry wracał z odpowiedzią. I choć nie był skuteczny z rzutów karnych, to mądrze grał podczas osłabień i potrafił wówczas gonić wynik.

W drugiej połowie utrzymywała się podobna przewaga Pogoni i w ostatnie 10 minut spotkania Portowcy wchodzili przy prowadzeniu 27:24, ale po chwili grali już w osłabieniu a Chrobry doprowadził do remisu. Końcówka zapowiadała się emocjonująco, bowiem na 6 minut przed końcem było 28:28.

Prowadzenie Pogoni dał Dawid Fedeńczak, ale Chrobry znowu odpowiedział. Chwilę oddechu dały trafienia Dawida Krysiaka i Pawła Krupy. Ostatecznie Portowcy wypracowali trzybramkową przewagę przed sobotnim rewanżem (godz. 13, transmisja w NC+).

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głógów 33:30 (17:15)
Pogoń: Tatar, Matkowski, Kniaziew 9, Krupa 7, Bosy 3, Fedeńczak 3, Konitz 3, Zaremba 3, Zydroń 1, Bruna 1, Radosz, Grzegorek.