Wygrana szczecińskich koszykarek. Umocniły się na 2. miejscu

Anna Pasztor
Andrzej Szkocki
Wilczyce Morskie pokonały we własnej hali AZS Warszawa 69:63.

Spotkanie zaczęło się niespodziewane, bo pierwszą kwartę wygrały przyjezdne. W kolejnej ćwiartce gra gospodyń się poprawiła,a dzięki trafieniom Anety Kotnis i Joanny Kędzi i Klaudii Sosnowskiej, szczecinianki prowadziły po pierwszej połowie 35:28.

Po zmianie stron wciąż prowadziły Wilczyce, ale akademiczki wyrównały i to remis przez dłuższy czas był wynikiem tego spotkania. Ostatnia ćwiartka okazała się decydująca, bo podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza szybko zdobyły 9-punktowe prowadzenie. Takiej straty przyjezdne nie zdołały odrobić. Zwyciężyły Wilczyce i dzięki temu umocniły się na pozycji wiceliderek grupy C.

WIlczyce Morskie - AZS Warszawa 69:63 (10:16, 25:12, 13:18, 21:17)

Wilczyce: Kotnis 22 (1 za 3 punkty), Sosnowska 15, Radwan 9 (2), Giedrojć 8 (2), Gajdosz 7(2), Kędzia 6, Stasiuk 2, Maruszczak, Malczewska, Oses