Wygrana Pogoni Handball Szczecin w Warszawie

Artur Dyczewski
Piłkarki ręczne Pogoni Handball Szczecin mogły cieszyć się ze zwycięstwa.
Piłkarki ręczne Pogoni Handball Szczecin mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Archiwum
Piłkarki ręczne Pogoni Handball Szczecin od zwycięstwa rozpoczęły kolejny etap rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi. Podopieczne trenera Bartosza Jurkiewicza pokonały w stolicy AZS AWF Warszawa 31:23.

Do przerwy szczecinianki prowadziły 16:13. Na placu boju w walce o awans do ekstraklasy szczypiornistek pozostały już tylko cztery zespoły. W tym gronie jest także szczecińska siódemka, która nie mogła sobie pozwolić na porażkę w Warszawie. Nasza drużyna przed sobotnim
pojedynkiem miała cztery punkty straty do lidera Sambora Tczew, który w niedzielę zmierzy się w Słupsku ze Słupią. Piłkarki ręczne Pogoni Handball nie zawiodły i po dobrej grze pewnie pokonały nieobliczalny i niebezpieczny zespół AZS-u AWF.

Nasze panie tylko w pierwszej połowie męczyły się z rywalem ale i tak po 30 minutach prowadziły w hali przy ulicy Marymonckiej 16:13. Druga odsłona to już był popis szczecinianek, które były niemal bezbłędne w obronie. Świetnie w bramce spisywała się Paulina Adamska a w ataku szalały skrzydłowe Justyna Słowik i Monika Dyszewska. Swoje bramki jak zwykle rzuciła Sylwia Piontke a dobre zmiany dały również Paula Mijas i Agata Szymczak.

Akademiczki próbowały różnych wariantów gry w obronie ale szczypiornistki Pogoni Handball spokojnie reagowały na poczynania rywala umiejętnie go kontrując. Ostatecznie po bardzo dobrym występie piłkarki ręczne ze Szczecina pokonały AZS AWF Warszawa 31:23. Najskuteczniejszymi
szczypiornistkami w zespole Pogoni Handball były Sylwia Piontke i Justyna Słowik, które w sobotnim meczu zdobyły 7 bramek.