Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - bieruńsko-lędziński

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Bieruń

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Grzegorz Gabriel Jarosz
      264 (3,22%)
    2. 3 Zenon Edward Matlak
      67 (0,82%)
    3. 2 Konrad Szczepan Mateja
      277 (3,38%)
    4. 1 Urszula Maria Stęchły
      275 (3,35%)
    5. 5 Teresa Maria Duży
      230 (2,80%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Grzegorz Szymon Zacharczyk
      37 (0,45%)
    2. 7 Ewa Zimnoch
      164 (2,00%)
    3. 1 Kazimierz Czesław Chajdas
      821 (10,01%)
    4. 3 Michał Paweł Kuczek
      126 (1,54%)
    5. 2 Elwira Arletta Osoba
      113 (1,38%)
    6. 4 Danuta Maria Wagstyl-Majewska
      79 (0,96%)
    7. 6 Jadwiga Anna Latocha-Granowska
      111 (1,35%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Wiesław Bigos
      530 (6,46%)
    2. 1 Łukasz Piotr Odelga
      706 (8,61%)
    3. 2 Weronika Nowakowska
      341 (4,16%)
    4. 4 Barbara Gabriela Nieckarz
      267 (3,26%)
    5. 6 Agnieszka Joanna Wyderka-Dyjecińska
      738 (9,00%)
    6. 5 Sebastian Artur Macioł
      719 (8,77%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Barbara Chodkowska
      233 (2,84%)
    2. 1 Andrzej Stanisław Baron
      846 (10,31%)
    3. 3 Grzegorz Krzysztof Zieliński
      202 (2,46%)
    4. 2 Elżbieta Justyna Zemanek
      180 (2,19%)
    5. 5 Krzysztof Wronikowski
      172 (2,10%)
    6. 6 Zofia Maria Łabuś
      541 (6,60%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Artur Ryszard Bojda
      20 (0,24%)
    2. 2 Jan Walenty Wieczorek
      66 (0,80%)
    3. 1 Marzena Barbara Żurek
      77 (0,94%)

    Okręg 2

    Lędziny

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Czesław Piotr Orzegowski
      146 (2,08%)
    2. 2 Eva Anna Werner
      108 (1,54%)
    3. 3 Krystyna Cecylia Stęchły
      123 (1,75%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jerzy Benedykt Mantaj
      334 (4,76%)
    2. 1 Mariusz Stefan Trzciński
      299 (4,26%)
    3. 2 Iwona Marta Chrobok
      254 (3,62%)
    4. 3 Jerzy Marek Bobla
      162 (2,31%)
    5. 5 Rafał Józef Czarnuch
      250 (3,57%)
    6. 4 Bernadeta Karina Stachoń
      99 (1,41%)
    7. 6 Irena Maria Mądry
      77 (1,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Franciszek Mateja
      183 (2,61%)
    2. 7 Wiesław Stambrowski
      428 (6,10%)
    3. 4 Ewa Anna Kosteczko
      130 (1,85%)
    4. 3 Halina Barbara Resiak
      223 (3,18%)
    5. 1 Marek Aureliusz Spyra
      805 (11,48%)
    6. 6 Izabela Teresa Rozmysłowska
      87 (1,24%)
    7. 5 Marcin Dariusz Majer
      799 (11,40%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zofia Janina Dudek
      594 (8,47%)
    2. 7 Marian Wojciech Wojciechowski
      97 (1,38%)
    3. 2 Piotr Grzegorz Czerniak
      253 (3,61%)
    4. 4 Krystyna Cuber
      464 (6,62%)
    5. 3 Bogumiła Irena Freitag
      332 (4,74%)
    6. 6 Marcin Paweł Henka
      108 (1,54%)
    7. 5 Zuzanna Beata Siemieniuch
      138 (1,97%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Ireneusz Benedykt Kokosiński
      65 (0,93%)
    2. 1 Dariusz Lucjan Dyrda
      210 (3,00%)
    3. 2 Katarzyna Barbara Skoczylas
      183 (2,61%)
    4. 5 Adam Lech Nowak
      48 (0,68%)
    5. 4 Alicia Renz
      12 (0,17%)

    Okręg 3

    Imielin, Bojszowy, Chełm Śląski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Agnieszka Iwona Jarnot
      180 (1,67%)
    2. 8 Anna Maria Jaromin
      52 (0,48%)
    3. 1 Jacek Karol Jeleń
      319 (2,96%)
    4. 7 Adam Piotr Pluta
      59 (0,55%)
    5. 6 Marek Arkadiusz Jaromin
      147 (1,37%)
    6. 5 Bogusława Halina Wituś
      28 (0,26%)
    7. 4 Dagmara Monika Karpińska
      89 (0,83%)
    8. 3 Marcin Michał Kosma
      457 (4,25%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Walenty Józef Goczoł
      577 (5,36%)
    2. 3 Kazimierz Plewnia
      624 (5,80%)
    3. 5 Anna Katarzyna Kubica
      1 150 (10,68%)
    4. 6 Krystyna Barbara Wojtuń
      177 (1,64%)
    5. 4 Czesław Augustyn Kłyk
      681 (6,33%)
    6. 7 Aleksandra Hanna Kostka
      81 (0,75%)
    7. 1 Bernard Czesław Bednorz
      776 (7,21%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krzysztof Walenty Kuczowicz
      507 (4,71%)
    2. 1 Helena Julianna Magiera-Molendowska
      900 (8,36%)
    3. 8 Adam Ryszard Szromek
      77 (0,72%)
    4. 3 Małgorzata Joanna Beker
      416 (3,87%)
    5. 6 Arkadiusz Andrzej Sarat
      248 (2,30%)
    6. 4 Marek Augustyn Piekorz
      831 (7,72%)
    7. 9 Monika Maria Marszołek
      197 (1,83%)
    8. 7 Sylwia Anna Rusecka
      101 (0,94%)
    9. 5 Piotr Koziołek
      311 (2,89%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Janusz Kazimierz Kasperczyk
      225 (2,09%)
    2. 1 Aleksander Józef Kiszka
      327 (3,04%)
    3. 4 Wojciech Andrzej Krupka
      146 (1,36%)
    4. 2 Henryk Franciszek Komendera
      711 (6,61%)
    5. 8 Marek Andrzej Bukowski
      62 (0,58%)
    6. 6 Halina Elżbieta Wachowiak
      182 (1,69%)
    7. 5 Mariola Maria Szafron
      39 (0,36%)
    8. 7 Beata Kolba
      86 (0,80%)