WOŚP 2011 w Szczecinie: Kilkaset osób policzyło się z cukrzycą [film]

sc
WOŚP 2011 w Szczecinie: Kilkaset uczestników udział wzięło w biegu "Policz się z cukrzycą". Mieli do pokonania 1500 metrów. Pierwszy na mecie był Zbigniew Kalinowski z Polic.

Start i meta biegu znajdowały się przy Akademii Sztuki. Wystartowało kilkaset osób. Do biegu nie zniechęciła nikogo śliska trasa, która nie ułatwiała pokonywania kolejnych metrów. Ostatecznie zwyciężył Zbigniew Kalinowski z Polic, trener Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego "Ósemka" Police.

- Nie zastanawiałem się, czy tutaj przyjechać - przyznał. - Chciałem spędzić ten dzień w towarzystwie tak wielu sportowców. Bieganie to doskonały sposób na relaks.

Drugie i trzecie miejsce przypadło mieszkańcom Szczecina. Odpowiednio zajęli je Kamil Tarnowski, który zdradził, że biega amatorsko, a wyczynowo zajmuje się wiosłowaniem oraz Mateusz Mikołajczyk.

Każdy, kto ukończył 1,5 kilometrową trasę w nagrodę otrzymał medal oraz energetyczny posiłek.