Wimbledon. Zły dzień dla Matkowskiego. Porażki w deblu i mikście

Aleksander Stanuch
Londyn 04 07 2018turniej wielkiego szlema w tenisie ziemnym na trawiastych kortach wimbledonuna zdjeciu jonathan erlich z izraela i marcin matkowskifot. andrzej szkocki / polska press Andrzej Szkocki/Polska Press
Para Matkowski/Erlich była o krok od awansu do ćwierćfinału gry podwójnej. Polski tenisista napotkał spory opór także w grze mieszanej. W obu przypadkach rywale okazali się zbyt mocni.

Polski tenisista urodzony w Barlinku pożegnał się z londyńskimi kortami po porażkach w deblu oraz mikście. Marcin Matkowski i Jonathan Erlich byli bardzo blisko awansu do ćwierćfinału, bo prowadzili 2:0 w setach z Divijem Sharanem i Artemem Sitakiem. Ostatecznie polsko-izraelski duet przegrał 6:1, 7:6, 4:6, 4:6, 4:6. Z minuty na minutę kilka lat młodsi rywale wyglądali coraz lepiej. W siódmym gemie decydującego seta serwis 41-letniego Erlicha został przełamany i uskrzydleni oponenci nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

Matkowski nie poradził sobie także w grze mieszanej, gdzie razem z Mihaelą Buzarnescu musieli uznać wyższość Henriego Kontinena i Heather Watson. Fin i Brytyjka, którzy tego dnia bardzo dobrze serwowali, to mistrzowie Wimbledonu z 2016 i finaliści z 2017 roku, ale para polsko-rumuńska postawiła im trudne warunki. Ostatecznie Matkowski/Buzarnescu ulegli faworytom 2:6, 7:5, 5:7.