Wilki Morskie wygrały we Wrocławiu, ale po przerwie było gorąco

(an)
Paweł Kikowski (z prawej) po raz kolejny w tym sezonie zdobył najwięcej punktów dla swojego zespołu. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczecinianie pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Śląsk Wrocław 85:82. To ich siódme zwycięstwo w sezonie.

Początek spotkania toczył się w noworocznych nastrojach, a tempo gry nie było zbyt szybkie. Wynik celną trójką otworzył Brandon Brown, który zameldował się w pierwszej piątce. Obrona gości w pierwszych minutach nie była najlepsza, ale za to szczecinianie dużo lepiej prezentowali się w ataku. Wilki grały na niezłej skuteczności, dzięki której zapewnili sobie kilkanaście punktów przewagi.

Dobrze nastawione celowniki pozwalały szczecinianom utrzymywać bezpieczne prowadzenie. Lepiej zaczęła funkcjonować także defensywa, w której wyróżniał się C.J.Aiken, popisując się blokami na zawodnikach Śląska. To kolejny mecz, w którym sporo jakości do gry wnieśli rezerwowi i Wilki do przerwy wygrywały 45:32.

W trzeciej kwarcie szczecinianie zupełnie się zablokowali, zarówno w ataku, jak i obronie, dlatego większa część tej części meczu należała do wrocławian. Gospodarze wykorzystali niedyspozycję Wilków i doprowadzili nawet do wyniku 53:54. Szczecinianie jednak wrócili na dobre tory, zanotowali serię 11-0 i znów objęli kilkupunktowe prowadzenie.

Ostatnia kwarta przyniosła duże emocje. Przewaga Wilków po raz kolejny szybko została zniwelowana przez gospodarzy i w samej końcówce różnica wynosiła tylko jedno oczko. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem szczecinianie jednak zachowali koncentrację i nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa.

Już w czwartek Wilki zagrają z Polpharmą Starogard Gdański.

Śląsk Wrocław - Wilki Morskie Szczecin 82:85 (12:26, 20:19, 24:23, 26:17)
Wilki: Kikowski 20, Gaines 18, Aiken 13, Lucious 10, Nikolić 8, Brown 6, Leończyk 4, Nowakowski Michał 2, Nowakowski Marcin 2, Majewski 2.