Wilki Morskie Szczecin - Artego Bydgoszcz 74:76. Dreszczowiec w Stargardzie

Anna Pasztor
Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza stoczyły zacięty bój w Stargardzie.
Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza stoczyły zacięty bój w Stargardzie. Andrzej Szkocki
Zawodniczki King Wilków Morskich grały u siebie, choć nie we własnej hali. W Stargardzie po dogrywce i emocjonującej końcówce uległy Artego Bydgoszcz 74:76.

Początek spotkania lepiej rozpoczęły Wilczyce i szybko wyszły na prowadzenie. Od stanu 10:9 szczecinianki powiększały swoją przewagę, ale zawodniczki z Bydgoszczy zdołały je dogonić i utrzymywać wynik w granicach remisu. W kolejnych minutach Wilczyce dopadła nieskuteczność i panie z Artego szybko objęły wysokie prowadzenie (34:23). Jeszcze do przerwy nasze zawodniczki zdołały odrobić trochę strat i do szatni schodziły przy stanie 32:40.

Po zmianie stron gra była wyrównana, ale wynik wciąż korzystniejszy dla przyjezdnych. W ostatniej kwarcie gospodynie zbliżyły się do rywalek już na cztery oczka, a w końcówce remis zapewniła nam Rezina TecleMariam (67:67) i potrzebna była dogrywka. Dodatkową partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale Wilczyce walczyły do samego końca. Niestety, do zwycięstwa zabrakło czasu i to Artego mogło się cieszyć z kompletu punktów po tym emocjonującym pojedynku.

King Wilczyce Morskie Szczecin - Artego Bydgoszcz 74:76 (21:19 11:21 16:15 19:12 dogr. 7:9)
Wilki: Erving 20, TecleMariam 15, Swanier 12, Kaczmarczyk 10, Sosnowska 8, Kotnis 6, Radwan 3, Adamowicz, Stasiuk, Cebulska, Maruszczak.