Wilczyce zagrają w ekstraklasie!

Anna Pasztor
Magdalena Radwan i jej koleżanki z zespołu mają powody do radości. Wilczyce Morskie w przyszłym sezonie będą występowały w ekstraklasie! Andrzej Szkocki
Wilczyce Morskie Szczecin pokonały na wyjeździe Ineę AZS Poznań 71:48 i dzięki temu awansowały do ekstraklasy!

Początek spotkania miał podobny przebieg do meczu rozegranego w środę w Szczecinie. Dwie pierwsze kwarty były wyrównane, ale pierwsza połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem naszych koszykarek. Najwięcej oczek dla Wilczyc zdobyła Aneta Kotnis (11). Po przerwie szczecinianki wrzuciły piąty bieg i sukcesywnie obejmowały prowadzenie, a przed ostatnią odsłoną spotkania miały już dwadzieścia oczek przewagi!

Poznanianki okazały się bezradne na rozpędzone podopieczne Krzysztofa Koziorowicza i nie mogły trafić do kosza. Za to nasze koszykarki konsekwentnie zdobywały kolejne punkty i po ostatnim gwizdku mogły wyciągnąć ręce w geście triumfu. I cieszyć się z upragnionego awansu do ekstraklasy!

Inea AZS Poznań - Wilczyce Morskie Szczecin 48:71 (18:15, 15:19, 6:25, 9:12)
Wilczyce: Kotnis 18 (1 za 3pkty), Radwan 16 (2), Gajdosz 12 (1), Stasiuk 10, Oses 7 (1), Kędzia 4, Sosnowska 4, Giedrojć, Malczewska, Maruszczak oraz Staszczyk, Król.

Więcej o meczu w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".