Wilczyce w najlepszej czwórce Pucharu Polski!

(an)
Wilczyce w dniach 7-8 marca powalczą w Koninie o triumf w Pucharze Polski.
Wilczyce w dniach 7-8 marca powalczą w Koninie o triumf w Pucharze Polski. Andrzej Szkocki
Wilczyce Morskie Szczecin po zaciętej walce pokonały Energę Toruń 70:69 w ćwierćfinale Pucharu Polski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej odsłonie spotkania inicjatywę przejęły szczecinianki. Nasze panie zdołały wypracować sobie przewagę, by spokojnie schodzić na przerwę do szatni.

Po zmianie stron gospodynie zabrały się za odrabianie strat i w ostatniej ćwiartce meczu znów stoczyły wyrównaną walkę z naszymi zawodniczkami. Torunianki zdołały doprowadzić do remisu 55:55, co skutkowało rozegraniem dogrywki.

Mecz rozstrzygnął się dopiero po dodatkowych 10 minutach, w których o jedno oczko lepsze okazały się Wilczyce. Dzięki temu nasze panie awansowały do Final Four Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 7-8 marca w Koninie.

Energa Toruń - Wilczyce Morskie Szczecin 69:70 (14:15, 8:15, 12:12, 21:13, 14:15)

Wilczyce: Mandir 14, Adamowicz 11, Stasiuk 10, Kaczmarczyk 9, Maruszczak 9, Kotnis 8, Krayeveld 5, Radwan 2, Mrozińska 1, Sosnowska 1.