Wilczyce Morskie Szczecin - Widzew Łódź 79:55. Wpadały rzuty z dystansu

Anna Pasztor
ReZina TecleMariam zdobyła w meczu z Widzewem 14 punktów.
ReZina TecleMariam zdobyła w meczu z Widzewem 14 punktów. Andrzej Szkocki
Wilczyce Morskie Szczecin pewnie pokonały Widzew Łódź 79:55. Świetna skuteczność naszych koszykarek w rzutach za 3 punkty.

Wyrównana gra toczyła się tylko w pierwszej kwarcie. Od drugiej odsłony spotkania to Wilczyce z każdą minutą potwierdzały swoją dominację na parkiecie. Szczecinianki grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo wysoka skuteczność w rzutach zza łuku - nasze panie zanotowały 52 proc. trafień.

Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Cathrine Kraayeveld - 23. Ta amerykańska środkowa dodatkowo sześciokrotnie trafiła zza linii 6.75m.

To było ostatnie spotkanie Wilczyc w rundzie zasadniczej. W przyszłym tygodniu nasze panie rozpoczną walkę o wejście do fazy play off i możliwość gry o medale.

Wilczyce Morskie Szczecin - Widzew Łódź 79:55 (21:21, 20:10, 25:10, 13:14)
Wilczyce: Kraayeveld 23, Swanier 19, TecleMariam 14, Kaczmarczyk 11, Kotnis 4, Sosnowska 4, Stasiuk 2, Maruszczak 2, Radwan, Mrozińska, Adamowicz.