Wielkie emocje w Policach. Chemik wygrał z Budowlanymi Toruń 3:2

(dc)
Na brak emocji w Policach kibice nie mogli narzekać.
Na brak emocji w Policach kibice nie mogli narzekać. Fot. Archiwum
Siatkarki Chemika Police znów zafundowały swoim kibicom spore emocje. Z Budowlanymi Toruń przegrywały już 0:2 w setach, ale wygrały 3:2.

Stawką spotkania było dla policzanek utrzymanie pozycji wicelidera. To się nie udało. Chemik wygrał, ale zdobył tylko dwa punkty, gdyż jeden wywalczyły torunianki za dwa wygrane sety.

- Przed meczem punkt wziąłbym w ciemno, ale nie w jego trakcie - mówił po spotkaniu trener Budowlanych Mariusz Soja, były siatkarz Maratonu Świnoujście.

Chemik grał bardzo słabo w dwóch pierwszych setach. Psuł zagrywki (w całym meczu aż 21), miał problemy z atakiem na skrzydłach i z przyjęciem serwisów przeciwniczek. Na szczęście wszystko zmieniło się od trzeciego seta. Policzanki zagrały agresywniej złapały wiatr w żagle i doprowadziły do decydującego tie-breaka. W nim przegrywały 1:4 oraz 3:6, ale potem dzięki skutecznym zagrywkom a nawet obronie Katarzyny Bury, która wcześniej grała słabo, nasz zespół doprowadził do stanu 9:6. I podłamanie rywalki pogubiły się.

W tabeli Chemik spadł na trzecie miejsce.