Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Adrian Lis 6...

Warta Poznań - Górnik Zabrze 2:0 Cel uświęca środki. Zobacz, jak oceniliśmy Zielonych

BRAMKARZ I OBROŃCY

Adrian Lis 6
W pierwszej połowie zanotował dwie bardzo pewne interwencje na swoim przedpolu. Także po przerwie bezbłędny. Do wszystkich dośrodkowań wychodził z dużym wyczuciem.

Mateusz Kupczak 6
Miał szansę w 37 min. kiedy po rzucie rożnym piłka spadła mu pod nogi w polu karnym, ale źle trafił w piłkę. Poza tym mocno pracował w defensywie. Miał zadanie pilnować Łukasza Podolskiego i przed przerwą spisywał się dobrze. W 65 min. wyprowadził jeden z nielicznych kontrataków Warty, ale w decydującym momencie źle podał piłkę. Zrehabilitował się w końcówce, zdobywając głową gola na 2:0.

Dawid Szymonowicz 5
Przed przerwą ograniczał się, do blokowania strzałów i podań rywali. Pełnił rolę kierowcy, ustawionego w polu karnym "autobusu". Dyrygował kolegami, Górnik grał wolno, więc sam ułatwiał zadanie stoperom Warty.

Wiktor Pleśnierowicz 5
Podobnie jak Szymonowicz, był ważnym elementem taktyki obrony niskim pressingiem we własnym polu karnym. Walczył w powietrzu i na ziemi, po to, by blokować strzały lub główki rywali. Przy tych niewyszukanych założeniach do przerwy spisywał się dobrze, bo rywale oprócz sytuacji Sekulicia nie stworzyli sobie sytuacji bramkowej. Pewny także po przerwie.

Jakub Bartkowski 5
W pierwszej części poza faulem, przy linii bocznej pola karnego, dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych. W 52 min. zablokował Krawczyka, który był w dogodnej sytuacji. W końcówce miał szansę podwyższyć na 3:0