Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uspokoją ruch na ulicach Szczecina? Na pierwszy ogień pójdzie Pogodno

Redakcja MM
Redakcja MM
Sebastian Wołosz
W tym miesiącu odbędą się pierwsze spotkania z mieszkańcami w sprawie uspokojenia ruchu na ulicach Szczecina.

Marek Jaszczyński

[email protected]

– Ruszamy z kolejnym etapem projektu Strefa Zamieszkania. Spośród zgłoszeń Zespołów Sąsiedzkich wyłoniliśmy dwa obszary do dalszego udziału w projekcie – wyjaśnia Bartosz Skórzewski ze stowarzyszenia Szczecinianie Decydują. – Kluczowym elementem Strefy Zamieszkania jest to by sąsiedzi sami mogli zdecydować o charakterze swojej ulicy. Dlatego też wybór ulic pochodzi ze zgłoszeń Zespołów Sąsiedzkich, a nie jest odgórnie narzucony.

Pierwszy obszar to ulice Reymonta, Grzegorza z Sanoka oraz Stanisława Przybyszewskiego, drugi to ulica Marii Konopnickiej.

A pierwsze spotkanie obędzie się 25 września o godzinie 17 w Wyższej Szkole Administracji Publicznej.

Na tym spotkaniu mieszkańcy dowiedzą się jak podobne strefy wyglądają w innych miastach, jak może wyglądać spokojna, bezpieczna ulica.

Spotkanie prowadzone będzie m.in. przez Zuzannę Kłos - Adamkiewicz, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Anitę Białczak – architektkę krajobrazu, doktorantkę ZUT.

Drugie spotkanie, w formie spaceru, odbędzie się w sobotę 27 września. Dla mieszkańców ulicy Marii Konopnickiej o godzinie 11 (spotkanie przy skrzyżowaniu z ul. Witkiewicza), a dla mieszkańców ulic Reymonta, Grzegorza z Sanoka oraz Stanisława Przybyszewskiego o godzinie 12 (spotkanie przy wejściu do szkoły).

Na kolejnych dwóch spotkaniach razem z mieszkańcami będą projektowane zmiany na ulicach.

– Przeprowadzimy pilotażowe spotkania, podczas których mieszkańcy będą mogli samodzielnie zaplanować uspokojenie ruchu na zaproponowanej przez siebie ulicy – mówi Bartosz Skórzewski ze stowarzyszenia. – Podpowiemy jak podobne strefy wyglądają w innych miastach oraz wykonamy wizualizację proponowanych zmian.

Do projektu stowarzyszenie chce zaprosić Urząd Miasta oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Maja one merytorycznie wspierać mieszkańców podczas spotkań oraz pomóc przygotować projekt organizacji ruchu.

– Następnie będziemy dążyć do realizacji – twierdzi Skórzewski. – Jeśli w wyniku spotkań z mieszkańcami okaże się, że ulica wymaga remontu lub przebudowy (co jest bardziej kosztowne) będziemy także pomagać przy zdobyciu na to pieniędzy.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto