Ronaldo: gol za spalonego i zmarnowany rzut karny

(FIL)
Hiszpania. Barcelona, pomimo przeciętnej postawy, pokonała na Wyspach Kanaryjskich beniaminka ligi Las Palmas 2:1. Było to jej 32. z rzędu spotkanie bez porażki.

Do wyrównania rekordu Realu Madryt z sezonu 1988/89 (gdy prowadził go Leo Beenhakker) „Barcy” brakuje dwóch meczów.

- Aby zdobywać trofea, trzeba swoje wycierpieć. Takimi spotkaniami zdobywa się jednak mistrzostwo - podkreślił Luis Suarez, który uzyskał prowadzenie dla „Barcy”. Szybko wyrównał Willian Jose. Wynik meczu ustalił Neymar. Po przerwie oba zespoły zmarnowały swe okazje (Jose i Sergio Araujo - Suarez).

Tymczasem dwa punkty zgubił Real Madryt, który tylko zremisował na boisku Malagi 1:1. W 33 minucie gola dla gości zdobył głową Cristiano Ronaldo. Jak jednak pokazały powtórki telewizyjne, nie powinien być on uznany, bo as Realu był na spalonym. 3 minuty później Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul na nim. Jego strzał obronił Carlos Kameni. Po przerwie do remisu doprowadził Raul Albentosa. Od porażki Real uratował Keylor Navas.

Sevilla zremisowała na boisku Rayo Vallecano 2:2. W zespole gości znowu zabrakło Grzegorza Krychowiaka, ale wznowił on już indywidualne treningi (miał skręcony staw skokowy). Lekarze przewidywali, że Polaka czeka od 4 do 8 tygodni przerwy w grze, ale może się okazać, że będzie pauzował właśnie tylko niespełna miesiąc i znajdzie się w kadrze już na niedzielny mecz z Barceloną na Camp Nou.

Wyniki

Levante - Getafe 3:0 (2:0), Morales 10, Rossi 43 k., Verdu 81; Las Palmas - Barcelona 1:2 (1:2), Jose 10 - Suarez 6, Neymar 39; Espanyol - Deportivo 1:0 (0:0), Asensio 52; Betis - Sporting 1:1 (0:0), Pezzella 67 - Castro 65; Celta - Eibar 3:2 (2:0), Guidetti 31 i 69, Johny 39 - Berjon 84 k., Inui 87; Rayo - Sevilla 2:2 (1:2), Manucho 43, Miku 62 - Nzonzi 10, Iborra 20; Malaga - Real Madryt 1:1 (0:1), Albentosa 67 - Ronaldo 33; Granada - Valencia 1:2 (0:0), Edgar 90+3 - Parejo 55, Mina 90+1; Athletic - Sociedad 0:1 (0:1), Jonathas 17; Atletico Madryt - Villarreal 0:0.