Udany występ młodych pływaków

(an)
sxv.hu
W Koszalinie odbyły się zawody z cyklu Grand Prix w pływaniu, w których udział wzięli zawodniczki i zawodnicy szkół gimnazjalnych z roczników 1999, 1998 i 1997 z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Nie zabrakło reprezentantów Miejskiego Klubu Pływackiego ze Szczecina, którzy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Koszalina, Kołobrzegu oraz Gorzowa Wielkopolskiego.

Każdy ze startujących mógł płynąć na dwóch dystansach. Szczecinianie mogą zaliczyć te zawody do udanych. Julia Szatanek zwyciężyła na 50m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt 13 lat, uzyskując czas 28.65. Na tym samym dystansie, ale wśród piętnastolatek bezkonkurencyjna okazała się Julia Reszotko z czasem 29.30.

Wśród czternastolatek, ale na dystansie 100m stylem klasycznym zwyciężyła Paulina Majszutowicz z rezultatem 1:15.14. Wśród chłopców z rocznika 99 na 100m stylem klasycznym drugie miejsce zajął Piotr Młynarczyk z czasem 1:20.91. Na tym samym dystansie, ale w roczniku 98 wygrał Aleksander Olejnik (1:10.99), wyprzedzając swojego klubowego kolegę Konrada Roja (1:15.46).

Najlepszą czternastolatką na 200m stylem grzbietowym okazała się Małgorzata Oleba (2:30.37). Wśród piętnastolatek pierwsze miejsce zajęła Julia Reszotko (2:28.17), a drugie jej klubowa koleżanka Kinga Ozga (2:49.68).

Nasi reprezentanci zdominowali rywalizację na tym dystansie wśród chłopców. Na podium stawali kolejno Dawid Gryz - 1 miejsce (2:26.07 rocznik 99), Filip Lesner - 3 miejsce (2:39.77 rocznik 99), Jakub Więckowski - 1 miejsce (2:20.50 rocznik 98), Adam Stec - 1 miejsce (2:18.83 rocznik 97), Grzegorz Górski - 3 miejsce (2:25.23 rocznik 97).

Joanna Kawczak okazała się najlepsza na dystansie 100m stylem motylkowym (1:12.44 rocznik 99). Wśród chłopców na tym dystansie na drugiej pozycji uplasował się Oskar Struk (1:11.91 rocznik 99), Michał Biaduń (1:05.02 rocznik 98), a zwyciężył Patryk Adamczyk (1:00.95 rocznik 97).

Na 100m stylem zmiennym dziewcząt rocznika 99 całe podium należało do naszych reprezentantek. Wygrała Barbara Kolbowicz (1:14.72), druga była Anna Stepanchenko (1:15.09), a trzecia Zuzanna Lesner (1:18.39). Na 100m stylem zmiennym chłopców rywalizację trzynastolatków wygrał Wiktor Pietrzak (1:09.10), a trzeci był Oskar Struk (1:14.50). Wyścig rocznika 97 wygrał Patryk Adamczyk (1:05.85), wyprzedzając Adama Steca (1:07.03).

Równie dobrze wypali nasi reprezentanci w wyścigu na 400m stylem dowolnym. W pierwszych trójkach znaleźli się kolejno: Julia Szatanek - 1 miejsce (4:46.72 rocznik 99), Joanna Kawczak - 2 miejsce (4:49.13 rocznik 99), Małgorzata Oleba - 3 miejsce (4:56.11 rocznik 98), Dawid Gryz - 3 miejsce (4:42.99 rocznik 99), Konrad Rój - 2 miejsce ( 4:29.20 rocznik 98), Michał Oliwa (4:11.01 rocznik 97).

Poszczególne wyniki zostały przeliczone na punkty, które będą sumowane na koniec całego cyklu zawodów Grand Prix i wyłonią najlepszych pływaków poszczególnych kategorii wiekowych.