Udany start naszych kraulistów we Francji

Mateusz Sawrymowicz zapewnia, że stać go na jeszcze lepsze rezultaty.
Mateusz Sawrymowicz zapewnia, że stać go na jeszcze lepsze rezultaty. Andrzej Szkocki
Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) wygrał wyścig na 1500 m w trakcie rozgrywanych we francuskim Vichy prestiżowych zawodów Open de France.

Szczecinianin dopłynął do mety w czasie 15.11,82 i wyprzedził o ponad sekundę Wojciecha Wojdaka z Unii Oświęcim. Czwarty na tym dystansie był klubowy kolega Sawrymowicza, Filip Zaborowski (15.31,75).

Ten zawodnik zajął też czwarte miejsce na 400 m (3.53,74). Obaj szczecinianie mają już zagwarantowany udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Jestem w treningu i nie przygotowywałem się do tego startu za bardzo. Do igrzysk w Rio zostało sześć tygodni, więc można urwać jeszcze sporo - mówi „Sawrym”.