Udane mistrzostwa świata w gimnastyce dla Małgorzaty Roszatyckiej

Małgorzata Roszatycka z SGA MKS Pogoń Szczecin wzięła udział w swoich drugich mistrzostwach świata. Szczeciniance poszło bardzo dobrze. W układzie ze wstążką została sklasyfikowana jako 13. gimnastyczka świata.

39. mistrzostwa świata 2022 odbywały się w Sofii. Polska reprezentacja składała się z sześciu zawodniczek. Jedną z nich była właśnie Roszatycka. 19-letnia szczecinianka rok temu wzięła udział w mistrzostwach Europy, występuje w Pucharze Świata, ma na koncie wielobojowe mistrzostwo Polski. Teraz największy sukces odniosła w mistrzostwach świata. Te zawody były zarazem pierwszym etapem kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu w 2024 roku.

Roszatyckiej świetnie poszło w układach z piłką (28,55) oraz wstążką (29,05), gorzej było z obręczami i maczugami. W rywalizacji wielobojowej w gronie 77 zawodniczek, gimnastyczka SGA MKS Pogoni uplasowała się na 28. miejscu w świecie (łączny wynik - 84,60). Jeszcze bardziej cieszy wynik w rywalizacji w układzie ze wstążką. Rezultat Roszatyckiej pozwolił jej zająć 13. miejsce na świecie. Do finałów wieloboju kwalifikowało się 18 najlepszych zawodniczek w stawce, a do finałów z poszczególnymi przyborami po osiem najlepszych “artystek” w każdej konkurencji. Roszatycka w układzie z piłką zajęła 27. miejsce, w obręczach została sklasyfikowana na 47. miejscu.

W polskiej reprezentacji tylko Małgorzata Roszatycka startowała w rywalizacji indywidualnej. W zmaganiach grupowych rywalizowały jeszcze: Milena Górska, Liwia Krzyżanowska, Madoka Przybylska, Magdalena Szewczuk i Julia Wojciechowska.