Tysiąc za race

prz, 29 maja 2006 r.
Pogoń Szczecin została ukarana przez Orange Ekstraklasę karą pieniężną w wysokości 1000 złotych. Za wniesienie i odpalenie na trybunach rac świetlnych.

Jak wynika z raportu delegata na mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań (0:0), podczas pierwszej (w 11 i 13 minucie) i drugiej (w 63 minucie) połowy meczu zostały odpalone na trybunach race świetlne. Skutkowało to przerwami w grze, choć środki pirotechniczne nie zostały wrzucone w pole, ani w strefę gry i nie spowodowały zagrożenia dla życia lub zdrowia zawodników i sędziów.

Komisja Ligi podkreśliła jednak, że wnoszenie i używanie środków pirotechnicznych przez kibiców piłkarskich podczas meczów, jest rażąco nieprawidłowa i nie może być kontynuowana.